Rubrika | Naše téma

Budoucnost dorazila už i do našich postelí. Znáte nejmodernější erotické hračky?

02. 11. 2023 - Redakce

V současné době je téměř každý spotřebič v našem životě „smart“. Chytrý telefon téměř nedáme z ruky, podlahu za nás uklízí robotické vysavače, krb zapneme stiskem ovladače a trouba nám zavčas hlásí, že je maso propečené tak akorát. Bylo tedy jen otázkou času, kdy bohatý svět high-tech pronikne i do našich ložnic a intimních vztahů. Věděli jste, že můžete vibrátor ovládat aplikací? Tušíte, jak mohou technologie pomáhat s inkontinencí? A co dnes umí sexboti? 

Technologie jdou stále kupředu a ani erotický průmysl nezůstává pozadu. Dokazuje to rychlý vývoj ve všech oblastech ovlivňujících lidskou sexualitu, včetně trhu s erotickými hračkami. V době pandemie koronaviru se prohloubila komunikační propast a mnoho párů bylo na dlouhou dobu odděleno. A právě odloučení stálo na počátku boomu moderních hraček pro dospělé vybavených moderními technologiemi. 

Důraz na design a kvalitní materiály 

Od svého vzniku prošly erotické pomůcky výraznými změnami. Už od starého Egypta mezi nejoblíbenější hračky patřila dilda, tehdy vyráběná z hlíny. Později se k jejich výrobě používalo dřevo či kámen. Dnešní erotické hračky spoléhají především na kvalitní materiály a dokonalý design. „Některé umožňují propojení prostřednictvím aplikace na dálku, synchronizaci hudby s vibracemi nebo propojení pomůcek s telefonem partnera prostřednictvím aplikace,“ popisuje nové typy hraček Tomáš Koubík, zakladatel společnosti Sexshop.cz. Moderní technologie se zaměřují jak na muže, tak na ženy. U zákaznic erotických obchodů jsou oblíbené zejména podtlakové stimulátory či masážní hlavice, na špici však zůstávají vibrátory. Ty prošly v poslední době revolucí, a to nejen z hlediska použitého materiálu a sofistikovaných tvarů, ale také možností využití a spojení s moderními technologiemi. Například párový vibrátor díky svému tvaru do písmene U během sexu stimuluje současně ženský klitoris, bod G i mužský penis. „Vibrátory mají několik vibračních programů a také dálkové ovládání. Díky němu má otěže v rukou vždy jen jeden z partnerů a může měnit přednastavené programy a intenzitu vibrací,“ popisuje Koubík. 

U pánů zase v oblibě vedou pomůcky pro masturbaci. Ty díky kvalitním materiálům a vybavení moderní technologií zvládnou navodit velmi realistický pocit. Kromě motorků, které napodobují kopulačních pohyby, se do nich vkládají vyhřívané vložky, které mají teplotu lidského těla, a navíc jsou ještě opatřeny výstupky a vibrují. 

Nejen na zábavu, ale i pro zdraví 

Mnoho lidí netuší, že sexuální pomůcky vybavené moderní technologií mohou pomáhat i při zdravotních problémech, například s inkontinencí. „Zhruba 50 procent žen při a po menopauze trpí inkontinencí. Tento problém však trápí i ženyv produktivním věku. Nejčastější příčinou jsou ochablé svaly pánevního dna, které je třeba pravidelně posilovat,“ uvádí MUDr.Petr Holba, vedoucí lékař Centra porodní asistence – porodnice KZ Litoměřice. Oslabené svaly pánevního dna se mohou projevit bolestí pánve a zad nebo nepříjemným a až bolestivým pocitem při pohlavním styku. Skvělým pomocníkem se mohou stát venušiny kuličky, které dokážou svaly pánevního dna skvěle procvičovat. Uvnitř hračky, kterou si žena zavede do pochvy, se ukrývají dvě kuličky, které do sebe narážejí. A právě tyto otřesy blahodárně působí na svaly pánevního dna. S těmi klasickými se však žena musí pohybovat, například běhat či cvičit, aby uvedla kuličky uvnitř hračky do pohybu. Kdežto ty nové, inovované, cvičí, i když se žena dívá třeba na televizi nebo odpočívá. Jejich revoluční řešení totiž spočívá v tom, že se o pohyb kuliček uvnitř hračky stará magnet. Kuličky se navíc dají ovládat také dálkově. Ženy tak mohou čekat na slastný okamžik, kdy jejich parter vibrace venušiných kuliček ještě zintenzivní. 

Sexboti se zatím ovládnout český trh nechystají 

Nejen pro muže do budoucna slibují slibný sexuální prožitek také sexboti. Jejich první prototypy vznikaly už před několika lety a pořád se zdokonalují. Velkou inovací prošly materiály, z nichž jsou vyrobeny. Například silikonové panny již mají zabudovanou duralovou kostru, takže si je uživatelé mohou dát do jakékoli polohy. Na trhu se objevily i modely, které v sobě mají základní AI a jsou schopny vést konverzaci. Erotické podniky s realistickými pannami, takzvanými sex dolls, začaly vznikat po celém světě teprve před pár lety. Prvními městy, které otevřely dveře revoluci v erotických službách, byly Barcelona, Vídeň nebo německý Dortmund. Podobný scénář se od té doby opakuje ve velkých městech po celém světě. V roce 2019 byl otevřen první a zatím jediný erotický podnik se sex dolls i v Praze

Nikdo přesně nedokáže říct, kam až nás robotika a umělá inteligence zavedou. Dnes už je však jasné, že roboti a zvlášť umělá inteligence budou v našich životech hrát stále podstatnější roli, dokonce i v oblasti sexu. Proto bude jistě zajímavé sledovat, jakým směrem se v budoucnu lidská sexualita vydá. Jestli zvítězí umělá inteligence, dokonalá krása, robotizace, pohodlí, nebo nakonec nad moderními technologiemi vyhraje základní instinkt, sexuální pud a vzájemná přitažlivost. 

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv