Rubrika | Cestování, Tipy a rady

Zářijová Olomouc: To správné místo pro single dobrodruhy

30. 08. 2013 - Redakce

Ačkoli léto ve znamení festivalů a nových známostí pomalu končí, pro nezadané to nemusí znamenat konec zajímavých akcí. Pokud patříte mezi novodobé singles, kteří hledají zábavu, adrenalin, relaxaci nebo třeba kulturní akce, navštivte v září Olomouc. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak si sami i se skupinou přátel užít začínající podzim v této moravské metropoli.

Památky z raftu

Netradiční poznávání Olomouce slibuje vyhlídková plavba na raftech. Pod vedením instruktorů můžete spatřit historické památky a parky z nového úhlu. Neobvyklou podívanou na Přemyslovský palác, olomoucké hradby, kostel sv. Michala s bývalým dominikánským klášterem nebo Michalské stromořadí můžete zažít od května do září každou středu mezi 10:00 a 16:00 vždy v celou hodinu. Stačí dostavit se v tuto dobu na Horní náměstí k orloji, odkud vás mikrobus doveze na místo nalodění. Po instruktáži dostanete pádlo a vestu a plavba mezi historickými památkami může začít. Po jejím skončení vás mikrobus zaveze zase zpátky k orloji. Vyhlídková plavba stojí 90 korun na osobu, s Olomouc region Card dokonce zdarma.

Kultura na Dnech evropského dědictví

Výbornou příležitostí pro všechny singles může být také Národní zahájení Dnů evropského dědictví, které se v Olomouci koná 5. až 8. září 2013. „Ve čtvrtek se dočkáme dvou koncertů doprovázených světelnou show. Tím prvním bude vystoupení Moravské filharmonie Olomouc spolu s Adrianem Falcionim v kostele svatého Mořice. V Bezručových sadech zase vystoupí multižánrové uskupení Lanugo. Na pátek jsou vedle slavnostního odhalení římského milníku v městské části Neředín naplánovány dvě vernisáže. V Café Fontana ve Smetanových sadech půjde o vernisáž výstavy Poznej světové dědictví UNESCO. Vlastivědné muzeum v Olomouci zase připravuje výstavu s tématem nositelů tradic lidových řemesel. Páteční večer je pak věnován opeře Nabucco Giuseppe Verdiho v provedení Moravského divadla Olomouc, a to pod širým nebem přímo v centru města,“ vypočítává Lucie Kriklová, vedoucí oddělení propagace a marketingu Magistrátu hlavního města Olomouce. „I sobotní program je velice pestrý, koncerty, divadla, streetart, výstavy a trhy. Pro zájemce o historii můžeme doporučit přednášku archeologa Richarda Zatloukala o archeologických nálezech na Dolním náměstí. Sobotní večer na Horním náměstí pak bude patřit skupině Tata Bojs,“ uzavírá Kriklová.

Adrenalin v lanovém centru

Pokud patříte mezi milovníky adrenalinové zábavy, neměli byste v žádném případě minout olomoucké lanové centrum v klidné městské části Lazce. Nabízí totiž programy nejen pro skupiny, ale také pro jednotlivce. Můžete sem zavítat s partou přátel a vedle zdolávání vysokých i nízkých lanových překážek pak zažít i grilovací party. „O každou skupinku se u nás stará její vlastní instruktor. Ten klienty učí bezpečnému jištění, ale dokáže též pomoci překonat strach z výšek. Singles u nás mohou využít také program Lezení bez objednávky, který se v září a v říjnu koná vždy o víkendech a  vátcích od 14:00 do 18:00. Čeká na ně velká adrenalinová houpačka z 8 metrů, Big Swing,“ říká Tereza Damašková, vedoucí lanového centra Proud. To nejen pro jednotlivce nabízí také kurz pro via ferraty, během něhož vás profesionální horský vůdce zaškolí v používání úvazků a ferratového setu a naučí vás řešit nejrůznější nouzové situace v bezpečí lanového centra.

Osvěžující pivní lázně

Relaxaci a osvěžení nabízejí první olomoucké pivní lázně situované v centru města ve sklepích jednoho z místních pivovarů. V rámci procedury zažijete pivní koupel ve stylových dřevěných vanách. Lázeň je připravena z černého piva a pivních kvasnic, vaše pokožka bude tedy po jejím absolvování příjemně hebká a uvolněná. Během lázně si budete moct vychutnat také místní pivo ze zdejšího pivovaru. Po odpočinku v solné sauně můžete v relaxaci pokračovat třeba reflexní masáží chodidel na přírodních kamenech. Je také možné si domluvit speciální pivní masáž. Pivní lázně můžete navštívit jednotlivě i ve skupině až 8 lidí.

Útulné kavárny

Olomouc je vyhlášená také pro svou studentskou atmosféru, na které se podílí množství útulných a vyhlášených kaváren přímo v centru města. Příjemný moderní styl s nádechem francouzské Provence můžete zažít jen pár kroků od Horního náměstí. „Mladí single lidé si k nám rádi chodí posedět třeba s knížkou. Oceňují naše vlastní koláče podle našich receptů i kvalitní a čerstvou italskou kávu. Letní měsíce často tráví na zahrádce v tichém dvoře zarostlém zelení, odkud mají krásný výhled na kostel svatého Mořice. Během podzimu se zase rádi zahřejí u horké čokolády nebo u svařáku z francouzského vína. Snažíme se zde vytvořit příjemnou domáckou atmosféru, pro kterou se k nám hosté budou vracet,“ říká Klára Zimáčková z kavárny Café La Fée.

Festival VZÁŘÍ

V novém světle se ukáží památky nejen na Dnech evropského dědictví, ale koncem září videomappingem ožijí také fasády historických budov po městě. Díky virtuální realitě a 3D stereoskopii budete mít pocit, že budovy před vámi se hýbou a mění tvar. Třetí ročník festivalu světla a video animací VZÁŘÍ se odehraje na olomouckém Dolním náměstí 24.–28. září. Jedná se o mezinárodní soutěž, která oku přihlížející veřejnosti vlije do žil nové emoce. V rámci jednotlivých soutěžních sekcí se bude hodnotit také vztah projekce k historii budovy a místu nebo překvapení. Během festivalu se budou konat také doprovodné akce. Pokud vás zajímá technika videomappingu, neměli byste si nechat ujít workshop Hewlett-Packard o videomappingu. Ten vás během dvou dnů seznámí s  videomappingovou projekcí, s postupem její přípravy i s jejími úskalími.

Tags | , ,

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv