Rubrika | Tipy a rady

Nezávislý test a srovnání baterií do kamer: vyšší kapacita se vyplatí

14. 05. 2013 - Redakce

Pořídit si do kamery baterii s vyšší kapacitou se podle odborníků vyplatí. Baterie do kamer Panasonic s kapacitou 16 Wh vydrží reálně bez nabití celých 119 minut. Stojí přitom jen o 33 % více než baterie s kapacitou 7,9 Wh, která se ze stavu úplného nabití vybije již za 59 minut. Vyplývá to z testování a srovnání baterií do kamer Panasonic, které provedl přední internetový prodejce baterií Batteryshop.cz.

Testování internetový obchod podrobil dvě kompatibilní baterie do kamer Panasonic: VW-VBN130 s nižší kapacitou a  VW-VBN260 s dvojnásobnou kapacitou. Konkrétně se jednalo o baterie do kamer typů HC-X800, HC-X900, HDC-HS900, HDC-SD800, HDC-SD900, HDC-TM900. Měření výdrže obou baterií přitom prováděl při běžné zátěži kamery odpovídající odběru proudu 1A. Testování prokázalo, že dvojnásobná kapacita baterie v tomto případě reálně odpovídá dvojnásobné výdrži, což nemusí být vždy pravidlem. Baterie o kapacitě 16 Wh přitom stojí jen o 268 korun více než baterie s poloviční kapacitou 7,9 Wh.

„Nezávislé testování potvrdilo, že výrobcem deklarovaná výdrž obou testovaných baterií odpovídá reálné době jejich vybití. Kamera s baterií o dvojnásobné kapacitě vydrží natáčet o hodinu déle než kamera s klasickou baterií,“ uvedl Radim Tlapák z internetového obchodu Batteryshop.cz, který na českém trhu patří k nejvýznamnějším prodejcům baterií do kamer, notebooků, fotoaparátů a dalších zařízení. „Lidé se při nákupu baterií obvykle řídí cenou. Častěji si tak pořizují levnější baterii s nižší kapacitou. Ze srovnání ale vyplývá, že výhodnější je pořídit si velkokapacitní baterii,“ doplnil Tlapák.

V rámci testování internetovým obchodem Batteryshop.cz byla rovněž prověřena doba nabíjení ze stavu úplného vybití baterie do stavu jejího absolutního nabití. Zatímco úplné dobití klasické baterie o kapacitě 7,9 Wh trvalo rovných 100 minut, baterie s dvojnásobnou kapacitou se nabíjela pouze 181 minut.

Tags | , ,

Comments are closed.

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv