Rubrika | Cestování

5 tipů, jak zajistit silvestrovský program na poslední chvíli

07. 12. 2011 - Redakce

Stále hodně Čechů nechává plánování oslav až na poslední týdny či dokonce dny před Silvestrem. I přes to, že se konec roku neúprosně blíží, je možné zajistit si silvestrovský program přesně podle vlastních představ. Pokud jste se dosud nerozhodli kde přivítáte nový rok, máme pro vás několik tipů, jak si zajistit skvělý program i na poslední chvíli.

Mnozí se o svých plánech na Silvestra rozhodují až podle aktuální předpovědi počasí, nálady a svých povánočních finančních možností. To však neznamená, že musí strávit silvestrovskou noc doma nad talířem chlebíčků při sledování televizních estrád. „V prosinci tradičně registrujeme největší zájem o silvestrovské pobyty až v posledních 2 týdnech roku. Například loni jsme v tomto období registrovali největší poptávku po zájezdech do Egypta,“ sdělil Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz, která je předním on-line prodejcem zájezdů na tuzemském trhu. „Nejjednodušší cestou, jak nalézt volné termíny na poslední chvíli, je využit internetové průvodce výběrem. Zde je možné navolit přesná kritéria pobytu, jako je destinace či počet osob a okamžitě zjistíte, jaké zájezdy jsou ještě dostupné,“ dodává Tůma.

Tip 1: Silvestr na českých horách

České hory patří k vůbec nejoblíbenějším místům k trávení silvestra, nový rok na nich každoročně vítá téměř 200 tisíc Čechů. Všechny hotely a penziony v oblíbených lyžařských střediscích nabízí speciální silvestrovské pobyty s nejrůznějším programem. Nevyléčitelní romantici si přijdou na své v soukromí zapadlých horských chaloupek, kde mohou odříznuti od civilizace očekávat příchod nového roku pouze ve dvou. Bohužel většina hotelů v nejvyhledávanějších lyžařských centrech má dny kolem silvestra již od podzimu vyprodané. Proto na poslední chvíli hledejte nabídky ubytování raději v méně navštěvovaných Jeseníkách či Beskydech. Počítejte také s tím, že většina provozovatelů ubytování na horách v silvestrovském čase preferuje nebo dokonce striktně požaduje minimálně týdenní délku pobytu.

Tip 2: Oslavy příchodu nového roku v teplých krajích

Dáváte-li přednost exotickým krajinám a české zimní podnebí vám příliš nevyhovuje, přivítejte nový rok v některém z přímořských letovisek. Za sluníčkem do teplých krajů se na silvestra každý rok vypraví až 20 tisíc Čechů. Pokud zvolíte dovolenou například v Egyptě nebo na Kanárských ostrovech, užijete si velmi příjemné teploty vzduchu i vody okolo 20° C. V Thajsku, Dominikánské republice, na Kubě či Maledivách šplhá teplota až ke 20° C. Zimní dovolenou u moře s oslavou příchodu nového roku pořídíte již od 10 500 Kč. Patříte-li mezi dobrodruhy, můžete si vyzkoušet i super last minute zájezdy a vybrat si dovolenou jen pár hodin před odletem, aktuální nabídku těchto zájezdů naleznete například na serveru 1155.cz.

Tip 3: Dopřejte si lázeňskou kúru

Alternativou k bujarým oslavám je prožití pohodového Silvestra v lázních. Díky relaxačnímu pobytu s perličkovými koupelemi, masážemi celého těla, bahenními zábaly nebo jinými oblíbenými procedurami můžete vstoupit do nového roku odpočatí a plní sil. Wellness pobyt vám umožní příjemně se zregenerovat po vánočním shonu a možná i zhubnout nějaké to kilo navíc, které jste nabrali přes svátky. Součástí lázeňských pobytů často bývá i speciální silvestrovský program s živou hudbou a půlnočním přípitkem. Minimální délka relaxačních pobytů v lázních je obvykle tři dny a zimní lázeňské služby bývají i finančně dostupnější. Lázně navíc nejsou u Čechů tak žádanou lokalitou pro oslavy Silvestra jako třeba hory, takže v nich naleznete volná místa i krátce před koncem roku.

Tip 4: Silvestrovské oslavy v evropských metropolích

Při volbě silvestrovského programu lze vybírat z atraktivních nabídek zájezdů do předních evropských metropolí. Mezi nejoblíbenější destinace patří Paříž, Londýn a Řím, kde se konají ty nejvelkolepější oslavy příchodu nového roku.  Náplň zájezdů může být čistě poznávací anebo si naopak můžete vymyslet vlastní individuální program, přes den poznávat památky a večer vyrazit do proslavených klubů. Silvestrovské oslavy ve velkoměstech probíhají i přímo v ulicích jako jedna nekonečná párty, kterou zakončí tradiční ohňostroj. Například letecké zájezdy do Paříže jsou minimálně dvoudenní, jejich cena začíná na 6500 Kč za osobu, odvíjí se od typu hotelu a délky pobytu.

Tip 5: Silvestr na horách za hranicemi

Lyžařské zájezdy do Itálie, Rakouska, Francie či Švýcarska nabízejí kvalitní podmínky pro lyžování, slunečné počasí a čerstvý vzduch. Oslavit příchod nového roku můžete buď společně s ostatními hosty na hotelové párty, v nedalekém baru či diskotéce, anebo přímo na sjezdovce při nočním lyžování.Tagy

Tags | ,

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv