Rubrika | Tipy a rady

Baterie do notebooků jsou žádanější než loni, v prvním čtvrtletí vzrostl zájem o pětinu

02. 04. 2012 - Redakce

Internetový obchod BatteryShop.cz zaregistroval v prvním čtvrtletí letošního roku 21% meziroční nárůst prodeje baterií do notebooků. Největší poptávka je po bateriích pro přístroje značky HP, které tvoří 26 % z celkového prodeje baterií do přenosných počítačů. Zájem zákazníků se zvýšil také v případě baterií do digitálních fotoaparátů.

Zákazníci internetového obchodu BatteryShop.cz, předního prodejce baterií na českém trhu, v prvním čtvrtletí roku 2012 nakupovali převážně baterie do notebooků značek HP, Acer, Asus, Dell a IMB. Uvedená pětice výrobců tvořila 84 % z celkového prodeje tohoto zboží. Baterie do přenosných počítačů značky HP letos nakupovala více než čtvrtina zákazníků e-shopu. Baterie pro notebooky Acer pořizovalo 21 % nakupujících.

„První měsíce letošního roku přinesly výrazný nárůst prodeje baterií do notebooků. Registrujeme stále větší poptávku po bateriích určených pro notebooky pětice nejprodávanějších výrobců. Naopak v případě ostatních značek poptávka stagnuje,“ sdělil Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz, který prodává baterie pod vlastním označením T6 power. „Koresponduje to s tím, že lidé stále více preferují produkty od dominantních a prověřených hráčů na trhu,“ doplnil Tlapák.

V prvním čtvrtletí letošního roku zákazníci internetového obchodu BatteryShop.cz více nakupovali baterie do digitálních fotoaparátů, meziroční nárůst poptávky činil 9 %. Dlouhodobě je největší poptávka po produktech do fotoaparátů značky Olympus. Prodej baterií do přístrojů tohoto výrobce v prvním kvartálu roku 2012 činil 32 % z celkové poptávky po baterkách do digitálních fotoaparátů.

„Očekáváme, že nárůst prodeje baterií do digitálních fotoaparátů výrazně naroste v druhém čtvrtletí letošního roku. Lidé se totiž připravují na své dovolené a pořizují si nové nebo náhradní baterie do svých přístrojů,“ uvedl Radim Tlapák z e-shopu BatteryShop.cz. „Digitální fotoaparáty dnes lidem slouží jak k pořizování fotografií, tak i k natáčení videa. To potvrzuje výrazný pokles poptávky po bateriích do videokamer,“ dodal Tlapák.

Tags | , , ,

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv