Rubrika | Naše téma

Detoxikujte svůj organismus a připravte tělo na chladný podzim

11. 09. 2012 - Redakce

V době nadcházejícího podzimu je vhodné posilovat naši imunitu, abychom byli schopni se ubránit různým virózám. Jedním ze způsobů, jak jim předcházet, je pustit se do důkladné detoxikace těla. Pokud si ji dopřejete, bude vaše tělo schopno účinněji se bránit nemoci. Navíc může často pomoci i při doposud neúspěšném hubnutí. V tomto článku vám odhalíme, jak správně detoxikovat svůj organismus.

Pročistěte střeva
Naše tělo se musí denně vypořádat se spoustou látek, které jsou pro nás možnou hrozbou. Organismus se snaží různými cestami zbavit odpadů, které se označují jako toxiny. Mezi ty patří chemikálie, potravinářské přísady, pesticidy a mnohé další látky, které nejsou pro tělo přirozené. „Vzhledem k  velkému množství škodlivých látek naše tělo na svůj úkol často nestačí a dochází k zanášení organismu. Jedním z příznaků je nadýmání a zácpa, která vede k delší přítomnosti nebezpečných toxinů v těle,“ říká Klára Minczinger, produktová manažerka společnosti Generica, která nabízí přípravky k řešení problémů s nepravidelnou stolicí, plynatostí a nadýmáním.

Pozor na močové cesty
Ledviny slouží jako čistička krve. Odvádějí z ní škodlivé látky a naopak ty podstatné navracejí zpět do oběhu. Pokud jsou však přetěžovány, nemohou svou úlohu plnit dostatečně. Tato zátěž se odráží v moči, která je pak zkalená. U močových cest se navíc můžeme setkat se zánětem, kterému nahrává oslabená obranyschopnost, nevhodné stravovací návyky či pomalý metabolismus. Velmi dobré účinky pro prevenci problémů s močovými cestami byly objeveny u brusinek, které si můžeme dopřát v podobě džusu, jako sušené ovoce nebo v rámci doplňků stravy.

Hýbejte se a relaxujte
Pohyb je důležitou součástí posilování obranyschopnosti a pomáhá i lepšímu odvádění škodlivin z těla. Pokud pravidelně sportujete, spalujete efektivněji tuk a také vaše střeva fungují lépe. Toxiny jsou navíc vyplavovány v potu, který z těla vylučujeme. Při sportu je tedy důležité dbát na dostatečný přísun tekutin. Během očistné kúry byste si také měli udělat čas sami na sebe a relaxovat. Uniknete tak každodennímu stresu, který může být spouštěčem nejrůznějších chorob. Pravidelnou součástí vašeho života by se měl stát ničím nerušený a dostatečný spánek.

Doplňte vitamíny a minerály
K detoxikaci patří kromě pravidelného pitného režimu také zajištění doporučených dávek vitamínů a minerálů. Ty totiž přispívají ke správnému fungování našeho těla a posilují naši imunitu. V podzimním období je dobré poohlédnout se po zdroji zinku, který účinně zabraňuje rozmnožování virů. Jeho nedostatek navíc může vést k pomalému hojení ran, zhoršování paměti a poruchám smyslů. Vhodný je v kombinaci s vitamínem C, který je jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Slouží jako ochrana proti stárnutí, pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu a chrání před záněty tlustého střeva.

Ulehčete játrům
Játra čistí náš organismus. Jejich zanášení toxiny brání kvalitnímu trávení a správné funkci při očistění těla. Během detoxikace je tedy vhodné vyvarovat se alkoholu, kofeinu, tučných jídel, ostrého koření a bílé mouky. Ve svém jídelníčku byste měli dát přednost ovoci, zelenině a různým bylinným čajům. „Správným krokem je pomoci při podzimní očistě organismu jaterním buňkám v regeneraci. Pro tu je nejlepší středomořská rostlina ostropestřec mariánský. Lze z ní vařit čaje, avšak špatně se louhuje. Pokud dáváte přednost rychlosti a jednoduchosti přípravy, je ostropestřec v dnešní době snadno k dostání v podobě doplňků stravy,“ radí Eva Stanislavská, marketingová manažerka společnosti Generica, která nabízí výtažky z ostropestřce v kapslích Silymarin.

Tags | ,

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv