Rubrika | Tipy a rady, Zdraví

Movember: muže neohrožuje jen rakovina prostaty, léčbu dalších nemocí lze podpořit bylinami

21. 11. 2013 - Redakce

Movember je v plném proudu a tváře mnohých mužů už se pyšní výstavními knírky. Tato charitativní akce má každý rok za úkol šířit osvětu v oblasti mužského zdraví. Zaměřuje se především na riziko rakoviny prostaty. Zároveň se během listopadu vybírají peníze, které jsou posléze věnovány na výzkum a léčbu této nemoci. Pány však neohrožuje pouze rakovina prostaty. V tomto článku vám přinášíme přehled čtyř častých mužských onemocnění spolu s tipy, jakým způsobem můžete podpořit jejich klasickou léčbu přírodní cestou.

Rakovina prostaty: Indiáni sázejí na lapacho

Celý listopad je věnován především šíření informací o rakovině prostaty. Počet případů onemocnění touto vážnou chorobou v České republice rok od roku narůstá. Mezi rizikové faktory, které je možné ovlivnit, patří jídla s vysokým obsahem tuků stejně jako kouření cigaret, nadměrná konzumace alkoholu a nedostatečná pohybová aktivita. „Jako prevenci vzniku rakoviny je možné užívat směs vřesu, ořešáku amerického a eleuterokoku. Ta navíc pozitivně ovlivňuje organismus v případě léčby ozařováním a chemoterapií. Výborné účinky má také černý bez. Indiáni zase k léčení rakoviny používají červené lapacho,“ doporučuje Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje, která se zabývá výrobou tinktur z bylin.

Neplodnost: Začněte generálním úklidem těla

Dalším problémem, který mužům znepříjemňuje život, je neplodnost. I v tomto případě je každým rokem evidováno stále více případů. Léčba je navíc poměrně obtížná. Vždy je nutné určit přesnou příčinu neplodnosti, která může spočívat například ve špatném tvaru, složení nebo úplné absenci spermií. Pokud chcete vedle klasické léčby vyzkoušet také tu přírodní, začněte nejprve s pročištěním organismu. Často se totiž uvažuje o tom, že mužskou neplodnost může vedle jiného způsobovat celá řada chemických látek. K detoxikaci organismu je vhodné použít například tinktury z pýru nebo břízy. Známým prostředkem pro zlepšení tvorby, kvality a životnosti spermií je potom kotvičník zemní, dále dub i maralí kořen.

Erektilní dysfunkce: Zkuste přírodní afrodiziaka

Erektilní dysfunkce, známá také jako impotence, je jednou z nejčastějších potíží, se kterými se muži potýkají. Za jejím vznikem může stát špatný životní styl, ale také psychické problémy nebo užívání některých léků. Na pomoc s impotencí nabízí příroda celou řadu bylin. Vhodné jsou například březové jehnědy, které příznivě ovlivňují hormonální hladinu. V případě sexuální slabosti bývá doporučován také dub nebo kopřiva dvoudomá. Jako afrodiziakum působí leuzea neboli maralí kořen, který navíc pomáhá bojovat s únavou a optimalizuje hladinu cukrů, tuků a cholesterolu. Kotvičník zemní se užívá pro zlepšení potence a zvýšení hladiny testosteronu.

Zvětšení prostaty: Pomoc chutná sladce

Prostatu může postihnout také nezhoubné onemocnění, během něhož dochází k obtížím při močení. Při zvětšení prostaty hrají svou roli obezita, vysoký krevní tlak i špatné stravovací návyky. Toto onemocnění provází téměř každého muže nejpozději v důchodovém věku. Pomoc je přitom možné najít například v brusince, která vedle toho přispívá i k řešení problémů s močovými cestami. „Pro předcházení problémům se zbytněním prostaty doporučuji nasadit kúru, která sestává z topolu, břízy, olše a vrbky úzkolisté. Tato kúra pomáhá udržet zdravý stav a správnou funkci prostaty. Pokud máte rádi med, můžete vyzkoušet ten, který je obohacený o směs výtažků z kotvičníku, dubu, březových jehněd a kopřivy. Užívání bylinek tímto způsobem je velice jednoduché a příjemné,“ radí Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje, která nabízí produkty s výtažky z léčivých bylin.

Tags | , , ,

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv