Rubrika | Tipy a rady

Několik tipů na dovolenou v červnu

27. 05. 2014 - Redakce

Globální trendy hovoří jasně. Lidé se už přestali bát finanční krize a začali opět investovat do cestování. Podle statistik specializovaného pobytového slevového portálu Slevotéka.cz začali letos lidé nakupovat vícedenní pobyty. Jestliže byl loni touto dobou nejvyšší zájem o pobyty s jedním noclehem, letos patří k nejoblíbenějším výlety na 3 až 4 dny. Statistiky také ukazují růst zájmu po zahraničních dovolených. V následujícím textu naleznete několik tipů, kam se vydat na dovolenou v červnu. Vyjet si na kratší dovolenou před začátkem hlavní prázdninové sezóny má totiž hned několik výhod. Nikde vás nečekají dlouhé fronty na vstupy do památek, snadněji zaparkujete a vyhnete se zácpám na dálnicích.

1) Řím

Červnové teploty se v Římě pohybují okolo příjemných dvaceti stupňů, ale mohou dosáhnout až tropické třicítky. Do kufru tak s sebou nezapomeňte zabalit sandálky a letní oblečení. Už 2. června můžete společně s Italy oslavit jejich Den Republiky, který existuje od roku 1946, kdy Italská republika vznikla. Slavnostní průvod se koná na Via dei Fori Imperiali, která se nachází v centru města nedaleko hlavního vlakového nádraží. „Při tomto velkém svátku počítejte s omezenou dopravou ve městě a také uzavřením muzeí i některých restaurací,“ vysvětluje Lukáš Przybylski ze specializovaného pobytového slevového portálu Slevoteka.cz.

Zajímavou podívanou najdete též nedaleko Říma v městečku Genzano di Roma. Od pátku 20. června se tam totiž koná květinový festival Infiorata. Tato slavnost doprovází křesťanský svátek Corpus Domini (v překladu Slavnost těla páně) tvorbou takzvaných květinových koberců. Koberce pokrývají vždy celou ulici a na jejich přípravě se podílí mnoho lidí. Festival trvá až do pondělí 23. června a kromě květinových koberců v ulicích můžete vidět rovněž historické průvody, hudební vystoupení nebo módní přehlídky.

Rady: Nezapomeňte, že ve státní státek 2. června jsou muzea a některé restaurace, kavárny či obchody zavřené. Kromě státních a církevních svátků se v Římě v červnu pořádají také venkovní hudební festivaly po celém městě.

Tip: Návštěvu Říma můžete pořídit v balíčku společně s cestou do Florencie za úžasných 2 989 Kč (http://www.slevoteka.cz/pobyty/2102/) nebo zájezd s návštěvou dalších italských měst za 3 999 Kč (http://www.slevoteka.cz/pobyty/2118/).

2) Provence

Každý milovník levandulové vůně by měl alespoň jednou v životě navštívit Provence. Červnové období je pro tuto návštěvu ideální. Levandulová pole zatím nejsou obsypána turisty, ale květy už intenzivně voní a pole začínají fialovět. Levanduli můžete obdivovat třeba západně od malé vesničky Gourdon nedaleko města Grasse. Vesnička Gourdon je na vysokém kopci a nabízí dech beroucí výhled na Azurové pobřeží.
Pokud chcete nasát trochu atmosféry vnitrozemní Provence, doporučujeme výlet do opatství Notre-Dame de Sénanque. V okolí kláštera se rozkládají levandulová pole, obdivovat můžete také historii místa. Mniši se v klášteře živí zejména pěstováním levandule, vyrábějí však i vynikající med. Všechny jejich produkty můžete na místě zakoupit, pomůžete tak financovat obnovu opatství.

Provence však nepatří jen levanduli. Navštivte také známou četnickou stanici v přímořském letovisku St. Tropez. „Teploty v Saint Tropez v červnu dosahují příjemných pětadvaceti stupňů a dovolují tak koupání v moři i příjemné procházky po městě,“ zve k návštěvě Lukáš Przybylski.

Rady: Při vstupu na území kláštera Notre-Dame de Sénanque zapomeňte na odhalená ramena a kolena, oblečte si raději triko s rukávy a kraťasy či sukně po kolena. V červnu je klášter přístupný celý týden kromě nedělního rána.

Tip: Pořiďte si zájezd do Provence za 3 999 Kč (http://www.slevoteka.cz/pobyty/2093/).

3) Tatry

Pokud preferujete vysokohorskou turistiku, je pro vás ideálním obdobím pro návštěvu Tatranského národního parku právě druhá polovina června. Návštěvou Tater v červnu se vyhnete davům turistů a vychutnáte si začátek letního období v přírodě. Turistické chodníky jsou pro návštěvníky národního parku otevřené už od 15. června. Na horské túry si můžete nově vzít také svého psa. „V Tatranském národním parku ještě donedávna platil omezený pohyb psů. Nyní si pejska vzít s sebou na túru můžete, ale musíte ho mít po celou dobu pod kontrolou. V místech s nejvyšším stupněm ochrany musí být pes na vodítku a mít náhubek,“ potvrzuje Karel Pospíšilík ze specializovaného pobytového slevového portálu Slevoteka.cz. Se psem i bez něj vyrazte třeba na Kriváň, jednu z dominant Vysokých Tater. Kriváň patří k nejznámějším a nejoblíbenějším vrcholům slovenských hor. Túru můžete začít buď na Štrbském plese, nebo od Tří studniček. Počítejte však s tím, že druhá trasa je o něco náročnější. Po celodenní turistice vám přijde jistě vhod wellness, které v současné době nabízí velká většina hotelů a penzionů v Tatrách.

Rady: Turistické trasy jsou otevřené od 15. června. Na túry s sebou můžete vzít i psa, ale mějte ho pod dohledem.

Tip: Zajeďte si do Tater za příjemných 2 740 Kč (http://www.slevoteka.cz/pobyty/2109/).

4) Jižní Čechy

Nechce se vám v červnu ještě za hranice? Máte na letní prázdniny už koupenou dovolenou u moře a chcete předtím strávit kratší dovolenou v ČR? Rádi sportujete a objevujete památky? Ideální tuzemskou destinací pro vás tak budou Jižní Čechy. Zůstanete pohodlně v České republice, nemusíte se starat o žádné pojištění nebo roaming, a ještě si užijete krásný výlet.

Pro všechny cyklisty jsou Jižní Čechy rájem. Navštivte rovinatou krajinu Třeboňska, kde do pedálů mohou šlápnout i děti. Projížďky okolo jihočeských rybníků ocení milovníci romantiky i sportovci. „V okolí Třeboně najdete mnoho vyznačených cyklotras. Užijí si rekreační i sportovní cyklisté. Trasy mají od dvaceti až do více než sedmdesáti kilometrů,“ popisuje Karel Pospíšilík. Jižní Čechy nabízejí také celou řadu historických a kulturních památek, které v červnu ještě nejsou tolik přeplněny turisty. Vyrazte třeba do Českého Krumlova, města s krásným zámkem a historickou atmosférou. V zámeckém příkopu žijí medvědi, kteří jsou oblíbenou atrakcí všech návštěvníků města. Kromě Krumlova doporučujeme navštívit i některý ze zámků v Telči, Hluboké nad Vltavou nebo Třeboni.

Rady: Červen již patří do hlavní památkové sezóny. Pamatujte však na to, že některé objekty mohou být zavřené v pondělí.

Tip: Pobyt v Jižních Čechách pořídíte už od 2 433 Kč (http://www.slevoteka.cz/pobyty/2082/).

Tags | , , , ,

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv