Rubrika | Tipy a rady, Zdraví

Nový způsob boje proti nadváze na bázi rostlinných viskózních polysacharidů

16. 07. 2012 - Redakce

Nadváha a obezita je celospolečenským problémem, který má za následek celou řadu vážných zdravotních problémů. Pomoci k jejich předcházení a řešení mají nové přírodní přípravky na bázi rostlinných viskózních polysacharidů. Tyto doplňky stravy zamezují nežádoucímu přejídání vedoucímu k přibývání na váze. Zároveň příznivě působí i na další problémy spojené s nadváhou, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak či vysoká hladina cholesterolu.

Ochrana proti nežádoucímu přejídání

Přípravky fungují na jednoduchém principu zvětšení svého objemu v žaludku a jeho zaplnění. Pacient trpící nadváhou tak po jejich užití zkonzumuje menší porci, než na jakou je normálně zvyklý. Vzniklá vysoce viskózní gelová substance se v žaludku smísí s jídlem a zpomalí proces trávení. Výsledkem je pak dlouhodobější pocit nasycení. „Samotný pocit nasycení však lidem s nezdravými stravovacími návyky nestačí. Je nutné také omezit enormní chuť na nezdravé sladké a tučné jídlo,“ uvedl Petr Navrátil ze společnosti Danare, která na český trh uvedla nový přírodní přípravek OBEZIN™ s unikátním patentovaným rostlinným komplexem přírodních viskózních polysacharidů PSC™. „Tento problém řeší obsah Spiruliny platensis. Aminokyselina fenylalanin, která představuje její základní funkční složku, působí na chuťové centrum v mozku a nadměrnou chuť efektivně sníží,“ vysvětlil praktický lékař MUDr. Jaroslav Henzl.

Pomoc při cukrovce

Nadváha často vede k onemocnění cukrovkou. Tou loni podle údajů Evropské asociace pro studium diabetu trpělo již více jak 366 milionů lidí na celém světě. Revoluční přípravky na polysacharidové bázi udržují hladinu glukózy v krvi v normálu, proto se doporučují k užívání i lidem s tímto onemocněním. Vysoký obsah vlákniny snižuje absorpci cukrů, čímž zabraňuje výkyvům hladiny krevního cukru. Pacientům s cukrovkou se pouze doporučuje o užívání těchto přípravků informovat svého lékaře, aby jim případně upravil dávkování léků určených k léčbě tohoto onemocnění. Konzultovat by měli i případné současné užívání dalších zdravotnických přípravků s hypoglykemickým účinkem. Současně se také doporučuje pravidelná kontrola glykemie.

Příznivé působení na trávení

Nezdravé stravování vede kromě nadváhy i k narušení správného fungování trávení. Nové přípravky se proto snaží navrátit funkci trávicího systému do normálu. Vláknina, která je přirozenou součástí polysacharidových komplexů těchto přípravků, na sebe váže toxiny, čistí střeva a podporuje jejich činnost. „Vláknina, také snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Svým působením ve střevech totiž omezuje jeho absorpci,“ uvedla výživová poradkyně Alžběta Houdková, členka Asociace výživových poradců. „Na trávení příznivě působí i Spirulina platensis, která zlepšuje střevní mikroflóru a obnovuje acidobazickou rovnováhu,“ dodala Houdková. Spirulina platensis podporuje také detoxikaci organismu, která je žádoucím doplněním redukce hmotnosti.

Tags | , ,

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv