Rubrika | Tipy a rady

Objevte IT techniku kategorie renew, značkové notebooky a PC za zlomek ceny

26. 02. 2013 - Redakce

Hodnota nového značkového notebooku výrazně klesne ihned po jeho zakoupení, obdobně jako v případě automobilu. Často proto uživatelé sáhnou po bazarové nebo repasované technice. Na trhu je ovšem k dispozici i mnohem kvalitnější alternativa v podobě takzvané renew IT techniky. Prozradíme vám, co všechno může nabídnout, jak se liší od repasované techniky nebo kolik stojí.

1. Rozdíl mezi repasovanou a renew technologií

Repasované počítače a notebooky patří do kategorie použitého zboží, které bylo odborně zkontrolováno, opraveno a případně i vylepšeno. Často je IT technika repasována přímo výrobcem, kterému byla vrácena například z velkých firem po skončení pronájmu. Repasované zboží je následně prodáváno za podstatně nižší cenu. Luxusnější alternativu tvoří takzvaná renew technika. „Kategorie renew představuje téměř nové nevyprodané zásoby značkových počítačů, které jsou nabízeny za zlomek své původní ceny. Často se jedná například o kusy z předváděcích akcí. Renew si mohou pořídit lidé, kteří by si luxusní zboží za původní cenu nikdy dovolit nemohli,“ uvádí Jiří Špunar ze společnosti Gigacomputer.

2. Nejvyšší kvalita mezi zánovním zbožím

Na rozdíl od bazarové a repasované techniky nebyly nikdy notebooky, počítače a monitory z kategorie renew dlouhodobě používány. Nejčastěji se jedná o nevyprodané skladové zásoby elektroniky zvučných jmen, jako například IBM, HP, Sony, Dell nebo Apple, zároveň sem může patřit technika vystavená nebo krátkodobě využitá pro marketingové účely. V drtivé většině případů pochází zboží přímo od výrobce a je na něj poskytována roční záruka. Z pohledu zákazníka se tak v podstatě jedná o nové značkové zboží, se všemi výhodami, ovšem s mnohem nižší pořizovací cenou.

3. Ideální pro běžné uživatele i firmy

Soukromá osoba využívá většinou počítač pro svou zábavu a nemůže jej tedy odepsat z daní. Často tak kvůli vysoké ceně nové značkové techniky musí uživatelé sáhnout po méně výkonném a zároveň méně kvalitním produktu. Notebooky a počítače kategorie renew však nabízí osvědčené značkové modely, které se právě díky svému úspěchu vyráběly ve velkých sériích. Nyní jsou nabízeny za výprodejové ceny. Renew technikou tak mohou vybavit své kanceláře i firemní zákazníci, kteří nezbytně potřebují spolehlivou IT infrastrukturu se značkovým záručním servisem, avšak nechtějí zbytečně utrácet za aktuální novinky, jejichž cena velice rychle klesne na zlomek pořizovací hodnoty.

4. Výhoda záruky i nízké ceny

Cena bazarové použité IT techniky nabízené na různých inzertních serverech je v drtivé většině případů nízká hlavně kvůli absenci jakékoliv záruky a jasného původu. Pokud se v nabídce těchto inzertních serverů začnete více pohybovat a případně přihazovat ve spuštěných aukcích, cena draženého zboží se může vyšplhat nad jeho reálnou hodnotu. Produkty z kategorie renew nabízejí jak záruku kvality značkových výrobců, tak pevnou cenu, která je srovnatelná s bazarovými produkty, vždy je ale u něj jasný a doložitelný původ. Součástí je i nezbytná záruka, která u většiny bazarového zboží chybí.

5. Přidaná hodnota exkluzivity

Renew technika přináší pro zákazníka určitou exkluzivitu, kterou je obtížné získat kdekoliv jinde. Výpočetní technika z kategorie renew obsahuje originální značková multimediální a pracovní zařízení, mezi kterými najdete například 27“ dotykové počítače typu all-in-one značky HP, herní produkty Dell Alienware, stále oblíbenější tablety, kamery a další produkty za zlomek původní ceny. U standardní české distribuce se s nimi téměř nesetkáte, a pokud ano, za podstatně vyšší cenu. Uživatelé v ČR mají IT techniku kategorie renew stále více v oblibě. „V roce 2012 jsme v porovnání s novým a repasovaným zbožím prodali v této kategorii o 2 100 kusů více,“ dokládá Jiří Špunar ze společnosti Gigacomputer. „Podle průzkumu se přitom nezřídka jedná o zapálené počítačové nadšence i profesionál,“ dodává.

Tags | , , ,

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv