Rubrika | Tipy a rady, Zdraví

Pět tipů, jak rychle zhubnout do plavek

25. 06. 2012 - Redakce

S blížícím se létem a sezónou letních dovolených začíná každá žena automaticky více sledovat svou váhu. Představa, jak bude vypadat na přeplněných slunečných plážích v plavkách, je pro mnoho žen noční můrou. Ačkoliv je letní sezóna už opravdu za dveřmi, na zhubnutí a vytvarování postavy ještě není pozdě. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak zhubnout nějaké to kilo do plavek i během relativně krátké doby.

Jezte pravidelně a v malých dávkách

Asi každé ženě je jasné, že bez regulace množství přijaté potravy se jí bude hubnout jen těžko. Je proto důležité jíst pravidelně a v malých dávkách. Zásadou je vydatná snídaně a omezení jídla ve večerních hodinách. Příjem stravy lze snížit i s pomocí speciálních potravinových doplňků, které snižují chuť k jídlu. Omezování nežádoucího přejídání je tak s jejich pomocí mnohem snazší. „ Doplňky stravy určené pro hubnutí obsahují látku, která působí na chuťové centrum v mozku a omezuje chuť k jídlu. Zároveň v žaludku zvětší svůj objem a vytvoří pocit nasycení,“ vysvětlil fungování těchto doplňků Petr Navrátil ze společnosti Danare, která uvedla na trh český přípravek OBEZINTM snižující přírodní cestou a bez vedlejších účinků chuť k jídlu.

Dodržujte pitný režim

Pro správné a efektivní hubnutí je také důležité dodržovat pitný režim. Dostatečný příjem vody zajistí správnou funkci trávicího systému. Ne nadarmo se říká, že „hlad je převlečená žízeň“. Pokud se žaludek zaplní vodou, zamezí se nadbytečnému přejídání. Denně byste měli vypít alespoň dva litry tekutin, v teplých měsících a při fyzické zátěži však ještě více. Voda pročišťuje tělo a dodává zdravý vzhled kůži, což se jistě v době dovolené bude hodit. Při dietě není vhodné pít sladké a jinak ochucené nápoje. Ideální je čirá voda bez bublinek nebo bylinkové čaje.

Pravidelně cvičte

Rychlé zhubnutí do plavek se rozhodně neobejde bez cvičení. Pravidelný pohyb je pro zdravý úbytek váhy nezbytný a navíc zformuje postavu do žádoucích křivek. Cvičit je nutné alespoň třikrát týdně. Mezi jednotlivými tréninky je vhodné si vždy udělat jeden den odpočinku, aby se svaly zregenerovaly a připravily se na další dávku intenzivního pohybu. Druh pohybu je vhodné volit podle vlastních preferencí, cvičení by vás mělo bavit. Kromě intenzivního cvičení třikrát týdně je vhodné se hýbat také nenásilnou formou během dne. Cestu autem je možné nahradit procházkou, místo použití výtahu je vhodnější vyjít do patra pěšky.

Omezte příjem alkoholu na minimum

Konzumace alkoholu je při redukci váhy naprosto nevhodná. Nejenže alkohol obsahuje velké množství cukrů, ale také zpomaluje metabolismus. Jedna sklenka bílého vína tolik neuškodí, za to tvrdý alkohol představuje kalorickou bombu, která dokonale zmaří úsilí o snížení příjmu nadbytečných kalorií ve stravě. Alkohol také narušuje výsledky cvičení. Sklenka po náročném tréninku způsobí, že játra musí likvidovat alkohol a nemohou se soustředit na odbourávání kyseliny mléčné, která vznikla ve svalech při cvičení. Alkohol navíc způsobuje zadržování vody v organismu, což také zabraňuje žádoucímu úbytku váhy.

Sestavte si jídelníček

Omezení příjmu potravy samo o sobě pro zdravé hubnutí nestačí, je také nutné sestavit si vyvážený jídelníček. Kvalitní a vyvážená strava dodá tělu všechny potřebné živiny i při omezení množství snězeného jídla. „Uživatelům našeho doplňku stravy pro snížení chuti k jídlu na svých webových stránkách každých 14 dní zveřejňujeme aktuální dietní plán sestavený kvalifikovaným obezitologem. Jeho dodržování dodá jejich tělu při dietě všechny důležité látky,“ uvedl Petr Navrátil ze společnosti Danare. Nevhodná je konzumace sladkostí, smažených jídel či salámů. K hubnutí se naopak hodí zelenina, luštěniny, sója, brambory či drůbeží maso.

Tags | , ,

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv