Rubrika | Tipy a rady

Přehled novinek na trhu letních pneumatik v roce 2012

19. 04. 2012 - Redakce

Výrobci letních pneumatik představili novinky pro rok 2012. Při vývoji kladli důraz na šetrnost k životnímu prostředí ve spojení s bezpečnou jízdou. Vývojáři se zaměřili na snížení valivého odporu a zkrácení brzdné dráhy na mokré i suché vozovce. Představíme vám nejzajímavější novinky v letních pneumatikách internetového obchodu Pneumatiky.cz.

Michelin Primacy 3

Společnost Michelin uvádí letos na trh novou letní pneumatiku Primacy 3, jejíž hlavním posláním je především bezpečnost. Zabránit nehodám má nové speciální složení obsahující kombinaci elastomerů, posilujícího lepidla na bázi siliky a změkčovače na bázi pryskyřice, které zlepšuje přilnavost pneumatiky při brzdění na mokrém povrchu i při průjezdu zatáčkami na mokrých silnicích. Novinkou pneumatiky je i patentovaný dezén se samoblokujícími lamelami, které pomáhají zkracovat brzdnou dráhu. Pneumatika by měla přinést také úsporu paliva, za dobu své životnosti ušetří až 70 litrů.

Cena na Pneumatiky.cz dle rozměrů: od 3 324 Kč do 6 552 Kč
http://www.pneumatiky.cz/Pneumatiky/Michelin-Primacy-3
Foto ke stažení

Bridgestone Potenza S001

Pro sportovní vozy je určena pneumatika Bridgestone Potenza S001, která se pyšní tím, že byla vyvinuta a testována v nejnáročnější aréně motosportu – Formuli 1. Řidiči ocení především nevšední rychlost odezvy na změny řízení a velkou stabilitu při vysokých rychlostech, kterou umožňuje dezén s asymetricky umístěnými podélnými žebry. Pneumatika je oproti předešlým modelům Bridgestone tišší a má o 10 % menší valivý odpor, což přispívá k nižší spotřebě pohonných hmot.

Cena na Pneumatiky.cz dle rozměrů: od 2 850 Kč do 8 894 Kč
http://www.pneumatiky.cz/Pneumatiky/Bridgestone-Potenza-S001
Foto ke stažení
Pirelli P1 Cinturato

Úcta k životnímu prostředí je jednou z hlavních charakteristik nové pneumatiky P1 Cinturato, která rozšířila „zelenou“ řadu pneumatik společnosti Pirelli. Při její výrobě nejsou používány žádné znečišťující přísady a ani po celou dobu jejího užívání se do ovzduší neuvolňují žádné škodlivé látky. Navíc díky nízkému valivému odporu snižuje spotřebu až o 4 %. Pneumatika je určena do městského provozu a kromě ekologických požadavků splňuje i vysoké nároky na snadnou ovladatelnost a bezpečnost.

Cena na Pneumatiky.cz dle rozměrů: od 1 163 Kč do 3 387 Kč
http://www.pneumatiky.cz/Pneumatiky/Pirelli-P1-Cinturato
Foto ke stažení

Continental SportContact 5

Pneumatika SportContact 5 společnosti Continental byla vyvinuta pro jízdu ve vysokých rychlostech a je tedy určena především pro sportovní vozy a pro SUV se sportovními jízdními vlastnostmi. Díky optimalizované adaptabilní běhounové směsi „BlackChilli“ se precizně přizpůsobuje aktuální dopravní situaci a zkracuje brzdnou dráhu vozidla, která je na mokré vozovce o 9 % kratší než u její předchůdkyně SportContact 3. K tomu má navíc i o 12 % delší životnost.

Cena na Pneumatiky.cz dle rozměrů: od 2 979 Kč do 8 320 Kč
http://www.pneumatiky.cz/Pneumatiky/Continental-SportContact-5
Foto ke stažení

Continental PremiumContact 5

Letní novinka společnosti Continental je univerzální prémiovou pneumatikou určenou pro automobily střední třídy, kompaktní vozy i luxusní limuzíny. Inovací je nový typ 3D hran, které při velkém namáhání chrání dezénové bloky před nadměrným ohybem, zajišťuje větší kontaktní plochu a tím optimalizuje brzdný výkon. Pneumatika získala mnohá ocenění při prestižních testech v Německu a ve Francii pro své brzdné vlastnosti na suché vozovce, ochranu proti aquaplaningu a dobrý handling.

Cena na Pneumatiky.cz dle rozměrů: od 1 256 Kč do 4 512 Kč
http://www.pneumatiky.cz/Pneumatiky/Continental-PremiumContact-5
Foto ke stažení

Dunlop SP Sport MAXX RT

Dunlop SP Sport MAXX RT je nová vysoce výkonná pneumatika, která se může pochlubit skvělou přilnavostí a zkrácenou brzdnou dráhou i při velmi vysokých rychlostech. Její masivní bloky vnějšího ramene zvětšují kontaktní plochu při prudkých zatáčkách a účinně zvyšují stabilitu ovládání. Nová odlehčená konstrukce pak snižuje valivý odpor a přispívá k redukci spotřeby paliva. Pro motoristický sport je uzpůsobena i speciální závodní směs.

Cena na Pneumatiky.cz dle rozměrů: od 2 062 Kč do 5 633 Kč
http://www.pneumatiky.cz/Pneumatiky/Dunlop-SP-Sport-MAXX-RT
Foto ke stažení

Fulda EcoControl HP

Německá firma Fulda uvedla na trh novou letní pneumatiku s tzv. „ECO“ dezénem a technologií navrženou speciálně pro ochranu životního prostředí. Nano-polymerová směs na bázi siliky zvyšuje výkon pneumatiky na mokré vozovce a tři centrální drážky efektivně odvádí vodu, čímž zabraňují aquaplaningu. EcoControl HP prošla certifikací organizace TÜV SÜD Automotive, která ji označila za pneumatiku s ideálně vyváženými vlastnostmi.

Cena na Pneumatiky.cz dle rozměrů: od 1 369 Kč do 3 633 Kč
http://www.pneumatiky.cz/Pneumatiky/Fulda-EcoControl-HP
Foto ke stažení

Fulda SP Sport Control

Pneumatika Fulda SP Sport Control určená pro silniční vozidla a vozidla vyšší třídy se vyznačuje bezpečností, úsporou pohonných hmot a dlouhou životností. Díky optimálně nastavené styčné ploše s vozovkou a rozdělení tlaku dochází k rovnoměrnému opotřebovávání a tím i k žádoucímu zvýšenému kilometrovému výkonu. Dobrá ovladatelnost a brzdný účinek jsou podpořeny progresivním drážkováním a asymetrickým dezénem, který postupně nahrazuje starší typ Carat Exelero.

Cena na Pneumatiky.cz dle rozměrů: od 1 755 Kč do 6 249 Kč
http://www.pneumatiky.cz/Pneumatiky/Fulda-SP-Sport-Control
Foto ke stažení

 

Tags |

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv