Rubrika | Tipy a rady, Zdraví

V loňském roce vzrostla poptávka mužů po produktech na andropauzu o 5 %

30. 01. 2014 - Redakce

Podle údajů společnosti Vegall Pharma za uplynulých 12 měsíců stoupá zájem o problematiku mužské neplodnosti a andropauzy, pánské alternativy klimakteria. Společnost specializující se na výrobu přírodních preparátů zaznamenala v této sekci meziroční nárůst poptávky o 5 %. Přibližně 90 % obratu společnosti však v roce 2013 tvořily přírodní produkty pro ženy v období klimakteria.

Podle lednových statistik společnosti Vegall Pharma hodnotících rok 2013 se zájem mužů o problematiku přechodu a jeho včasného řešení neustále zvyšuje. Poptávka po přírodním preparátu Sarapis pro muže, který pomáhá řešit doprovodné potíže andropauzy, totiž meziročně  vzrostla o 5 %. V souvislosti s neustálým snižováním kvality mužských spermií pak vzrostl rovněž zájem po přírodních preparátech pro podporu plodnosti. Zvýšení poptávky o 13 % zaznamenala loni společnost také v případě produktu Sarapis soja, který je určen ženám v klimakteriu.

„Loňský vývoj na trhu potvrzuje fakt, že se lidé o své zdraví zajímají stále více. Péče o tělo a jeho funkce již navíc evidentně není převážně ženskou prioritou, o problematiku se ve vysoké míře zajímají rovněž muži. Ti řeší často právě oblast andropauzy a neplodnosti. Snaží se hledat alternativní řešení a přiklání se často k přírodním produktům,“ okomentoval trend Petr Galle ze společnosti Vegall Pharma, která v únoru uvede na trh nový produkt Sarapis plus určený pro ženy v „přechodu“. „Předpokládáme, že v roce 2014 budou mít lidé pocit zodpovědnosti za stav svého organismu ještě silnější. Zároveň doufáme, že budou věnovat dostatečnou pozornost také prevenci, která je samozřejmě nezbytná,“ doplnil Galle.

Tags |

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv