Rubrika | Tipy a rady

Ztrácí kamenné herny na popularitě? Online portály poskytují přehled o stráveném čase, po překročení limitů hráče vyblokují

25. 03. 2014 - Redakce

Podobně jako je tomu dnes v celé řadě odvětví, i v oblasti hazardních her existují kamenné a online provozovny. Zprostředkovávají stejné či velice podobné služby, avšak disponují několika zásadními odlišnostmi. Mezi ty patří třeba různorodý komfort nebo přístup provozovatelů k hráčům. Nejzásadnější rozdíly mezi online hraním a hrou v kamenných hernách představíme v následujících řádcích. Také objasníme, proč se stále více lidí přiklání k hraní her přes internet.

Odlišnost č. 1:  Pohodlí a ticho

Jedním ze základních rozdílů mezi online a kamennými hernami je zejména poskytnuté pohodlí. Ačkoliv kamenné provozovny skýtají možnost setkat se osobně s dalšími hráči, pohodlí a klid příliš nenabízí. Společnost jiných osob je v tomto případě vykoupena pobytem v rušném a často zakouřeném prostředí. Lidé proto stále častěji vyhledávají herny v online podobě. Prostředí domova jim totiž, na rozdíl od kamenných provozoven, komfort a klid plně umožňuje. „Hráč se může stát součástí hry kdykoliv, stačí mu k tomu jenom počítač či třeba tablet a připojení k internetu. Nemusí nikam dojíždět a zahrát si může třeba ze svého oblíbeného křesla v obýváku,“ zdůvodňuje rostoucí oblíbenost online heren Libor Matoušek z herního portálu Sunmaker.com. „Někteří hráči oceňují také ticho, které doma na hraní mají. Mohou se plně soustředit a kolem sebe nemají žádné rušivé elementy,“ dodává Matoušek.

Odlišnost č. 2:  Anonymita a manipulace s financemi

Hraní karet, binga nebo třeba lotta je celosvětově populární. Podobný zábavný program nabízí i celá řada pobytových zájezdů či třeba poznávacích plaveb. Přesto však přibývá osob, které vyhledávají možnost věnovat se čas od času této zábavě spíše anonymně. To je jeden z podstatných důvodů, proč lidé volí raději hraní v online hernách, než v kamenných. V internetovém prostředí se totiž mohou zapojit do her pouze pod svým přihlašovacím jménem, takzvaným nickem neboli přezdívkou, které je zcela libovolné. Anonymní jsou pak samozřejmě i případné neúspěchy a, což je pro naprostou většinu lidí zvláště podstatné, také úspěchy. Vyhrané finance totiž hráč nemusí vybírat u obsluhy baru, ze žlábku automatu nebo je někde měnit za žetony, ale jsou automaticky připsány na jeho herní účet. Fyzicky s nimi tedy výherce vůbec nemusí manipulovat, což bezpečnost celého procesu předání potřebného obnosu značně zvyšuje.

Odlišnost č. 3: Zapojení do hry a její délka

Jednou ze zásadních odlišností mezi kamennými a online provozovnami her je čas. Zatímco v klasických hernách a kasinech trvají karetní a jiné společenské hry tradičně i několik hodin, v online prostředí probíhá vše ve svižnějším tempu. V internetovém souboji totiž odpadá například nevyhnutelné míchání a rozdávání karet krupiérem a dělají se také kratší pauzy na oddech či toaletu v průběhu celé hry. Rovněž zapojení hráče do hry probíhá v online prostředí jednodušeji a rychleji. Internetové platformy navíc zprostředkovávají často velmi rozmanité služby na jednom místě, od nabídky obvyklých her až po ty nejnovější, například ve stylu 3D. Po vizuální stránce jsou navíc detailně propracované a nabízí jinou úroveň grafického zpracování, než automaty z kamenných casin.

Odlišnost č. 4: Bezpečnost a jasná pravidla

V současnosti hraje v oblasti hazardních her velice důležitou roli bezpečnost. Zatímco kamenné herny a jejich počet se snaží regulovat stát, online herny využívají moderních způsobů blokací. „Každý kvalitní online herní portál dnes pracuje s přísně nastavenými finančními a časovými limity, které hráč při hraní nesmí překročit. Limity si uživatelé nastavují sami dle svých možností a po jejich dosažení se jim přístup na herní platformu automaticky zablokuje,“ vysvětluje funkci zabezpečení Libor Matoušek z herního portálu Sunmaker.com. „Díky herní historii a stálému účtu mají navíc hráči jasnou představu, kolik času hraním tráví a čemu se věnují nejčastěji. Také mají přesný přehled o tom, jak s financemi za dobu hraní nakládali. V kamenných provozovnách tato možnost není a je tedy hraní mnohem těžší sledovat a korigovat,“ doplnil Matoušek. Zodpovědné herní portály mají většinou zároveň povinnost informovat hráče o možné závislosti a pokud uživatel vyjádří přání, pak ho dokonce napřímo spojí s odborníky, kteří mu s případnou závislostí pomohou.

Tags | , ,

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv