Rubrika | Naše téma

8 tipů na parádní dárek ke Dni dětí. Mějte připravený i záložní plán

05. 05. 2021 - Redakce

Den dětí tu bude co nevidět. Kdo ví, jestli budou rodiče moci dětem dopřát oblíbené akce, kterým může dát stopku pandemie. Dárek od srdce však dětský úsměv pojistí vždy. Co nadělit puberťákům, mladším školákům i nejmenším ratolestem? Podívejte se na naše dárkové tipy. Obzvlášť speciálními dárky jsou ty personalizované, třeba s vyšitým jménem dítěte.

Na 1. červen každoročně připadá Den dětí. Tradičně se v tento den koná řada akcí, na nichž si děti užijí spoustu zábavy, her, soutěží a stráví pohodový den se svými rodiči či prarodiči. Kvůli trvající pandemii koronaviru je však jejich letošní konání nejisté. Rodiče by si tak měli začít pomalu připravovat náhradní plán. Při pěkném počasí můžete s dětmi vyrazit na výlet, strávit celý den společnými hrami či na zahradě připravit malou dětskou párty. Každé dítě určitě potěší i vhodně zvolený dárek.

Sluchátka pro teenagera, plyšák pro ty nejmenší

Zatímco starší děti v současné době zaujme hlavně drobná elektronika, jako například nejrůznější přenosné reproduktory, sluchátka, mobily či tablety, pro nejmenší a mladší děti budou mezi dárky jasnými favority hračky všeho druhu. Ty by rodiče měli vybírat hlavně s ohledem na věk dítka. Pro ty nejmenší je skvělou volbou třeba nový plyšový kamarád.

„Plyšáci jsou tradičně oblíbenými dětskými společníky, a to již od raných měsíců a let. Plyšová zvířátka i podle pozorování odborníků fungují jako výborní pomocníci při zmírňování napětí či úzkosti. Pro nejmenší děti slouží jako známý záchytný bod, učí se díky nim samy uklidňovat prostřednictvím mazlení. U batolat pak plyšová hračka pomáhá osvojit si různé sociální, ale i jazykové dovednosti, když slouží jako objekt péče, prostředník pro interakci s ostatními dětmi či konverzační kamarád,“ říká Petra Skácelová, produktová manažerka e-shopu Astoreo.cz, který nabízí produkty pro domácí pohodu, včetně hraček a dalšího dětského zboží. Pro menší děti jsou také ideální interaktivní hračky, které jim pomáhají rozvíjet motorické funkce. Pro předškoláky pak například nejrůznější kreativní hračky, jako třeba dětské kuchyňky či dílničky, díky nimž rozvíjí svou zručnost i fantazii.

Nezapomenutelné dárky? Ty jedinečné a personalizované

Hraček a dalšího zboží pro děti je dnes na trhu nepřeberné množství a samozřejmě podléhají i módním trendům. Každou chvíli mezi dětmi „frčí“ něco jiného, což sice na jednu stranu poskytuje rodičům inspiraci, na druhou stranu ale může být aktuálně nejžádanější hračka za pár měsíců zapomenuta a nahradí ji jiný trend. Pokud chcete dítka obdarovat speciálním dárkem, který jim v mysli i srdci zůstane dlouhá léta, zkuste jim hračku sami vyrobit nebo alespoň personalizovat. „Dárky, které se přímo pojí ke konkrétnímu dítěti, mají osobnější nádech. Dítě bude nadšeno, že vlastní něco, co nemá každý spolužák. Ať už je to od tatínka postavený domeček pro panenky, maminkou ušitý plyšák nebo třeba ručníček s vyšitým jménem, který si dítě může vzít do školky nebo sportovního kroužku,“ dává tip Petra Skácelová.

Tipy pro mladší děti

Plyšový králíček s dekou s vyšitým jménem

Hebká a měkoučká deka s plyšovým králíčkem je báječný dárek pro ty nejmenší. Podle vašeho přání vyšijeme na deku jméno obdarovaného dítěte, což z ní učiní ten pravý dárek od srdce. Vybrat si můžete i z několika barevných variant. Výška plyšáka 30 centimetrů, rozměr deky 75 x 90 centimetrů. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 449 Kč

Interaktivní stoleček

Veselý a zábavný stoleček díky rozličným podporuje správný rozvoj motorických funkcí dítěte. Děti se zabaví spoustou pohyblivých částí, svítícími tlačítky, obrázky různých tvarů či otočným volantem. Stoleček vydává zvuky, hraje melodie a mluví na dítě v českém jazyce. Rozměry 39 x 39 x 34 centimetrů. Vhodný pro děti od 1 roku. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 1 999 Kč

Dětský kufr dílna Deluxe

Nad tímto dětským kufříkem se zaraduje každý malý kutil. Kufr se po rozložení stává řemeslnickým ponkem se spoustou nářadí. Podporuje dětskou zručnost i představivost. Díky opatření kolečky si jej děti snadno vezmou třeba na návštěvu ke kamarádům či na hlídací den k babičce. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 549 Kč

Dětská kuchyňka

Tato velká dětská kuchyňka je dokonalým dárkem pro každého malého kuchaře či malou kuchařku. Navíc podporuje dětskou kreativitu a fantazii. Kromě základu, jako je otevírací trouba a dvě plotýnky, obsahuje 38 nejrůznějších doplňků. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 1 099 Kč

Dětská deka mořská panna

Potěšte svou malou mořskou vílu krásnou a hebkou dekou ve tvaru rybího ocasu, která je dokonalá jak pro její kouzelné hry, tak pro chvíle odpočinku. Na deku můžete nechat své malé slečně vyšít jméno, aby se deka stala opravdu tou její jedinečnou. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 599 Kč

Tipy pro starší děti

Bezdrátový přenosný reproduktor s mikrofonem

Roste vám doma příští pěvecká superstar? Pak jistě zabodujete parádním bezdrátovým přenosným reproduktorem s Bluetooth mikrofonem. Na jediné ťuknutí do tlačítka nahraje každé karaoke vystoupení. Je velmi skladný, i s mikrofonem měří jen asi 13 x 13 centimetrů, takže se vejde do každého batůžku, a tak zabaví i na výletech s kamarády nebo o přestávce ve škole. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 1 399 Kč

Ručník s bordurou a vlastní výšivkou

Ručník jako skvělý dárek pro dítě? Ano, protože tento bude jen jeho a jedinečný! Kvalitní, hebký ručník ze 100% bavlny si můžete nechat opatřit výšivkou se jménem dítěte. Díky tomu dostane nejen osobní rozměr, ale dítko si ho snadno pozná nejen doma v koupelně, ale třeba i v šatně po sportovním kroužku. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 169 Kč

Bluetooth sluchátka pro děti

Milují vaše děti muziku, ať už jakéhokoliv druhu? S kvalitními sluchátky se mohou do světa hudby zcela ponořit. Díky párování přes Bluetooth je nebudou omezovat žádné kabely. Uzavřená konstrukce umožňuje dokonalý poslech, měkké polstrování sluchátek a oblouku zase pohodlné nošení i dlouhé hodiny. Na jedno nabití dopřejí sluchátka až 20 hodin provozu. Omezení hlasitosti zvuku na 85 dB zajistí bezpečný poslech. Koupíte na Astoreo.cz.

Cena: 1 699 Kč

Tags | , , , ,

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv