Rubrika | Naše téma

Ať je vám 20 nebo 50 let, barev v líčení se nemusíte bát. Pozor jen na vhodný odstín, radí vizážistka

19. 05. 2023 - Redakce

Ráda byste sáhla po ostře rudé rtěnce, máte ale pocit, že vám nesluší? Lákaly by vás pestrobarevné nehty, bojíte se však, že jsou spíše dominantou mladších ročníků? Odhoďte předsudky a nalaďte se na jarní vlnu veselými a výraznějšími barvami. Ty totiž do života i vzhledu přináší radost a hravost, bez ohledu na věk. Jak ale najít v pestré jarní paletě barev ten správný odstín, který tváři zalichotí a rozzáří ji? Mohou všechny ženy používat rozjasňovač? A jaký efekt udělá rtěnka s fialovým nádechem?  

Barev se nemusíte obávat, stačí zvolit správný odstín

Barev se nemusí bát ženy jakéhokoliv věku. Pokud zvolíte ke svému typu pleti ten správný odstín, líčení vám pomůže zvýraznit přednosti a také vám dodá sebevědomí. „Výrazné a syté tóny ukážou, že máte zdravou sebedůvěru, radost ze života, jistotu v sebe sama. Věk v tomto případě nehraje roli,“ radí vizážistka Veronika Šáchová. „I v barevném světě však existují jisté zákonitosti, které je dobré vzít v potaz. Příkladem může býtrtěnka s fialkovým nádechem, která přitáhne více pozornosti k nažloutlým zubům. Zelené tóny zase vytáhnou začervenání tváří. To je efekt, kterému se například ženy s růžovkou či kuperózou snaží spíše uniknout,“ přibližuje vizážistka s tím, že by při volbě odstínů každá žena měla brát ohled primárně na vlastní typ pleti, barvu vlasů a očí. Zde přijde vhod metoda barevné typologie. 

Rtěnka jako univerzální pomocník, červená sluší všem 

Největší ozdobou obličeje je úsměv. Zkuste mu přidat zářivější barvu pomocí rtěnky. Pokud si na syté odstíny netroufáte, můžete začít třeba s barevným balzámem na rty. Ten vám dodá svěží vzhled a zároveň rty vyživí a hydratuje. „Letos na jaře jsou trendy odstíny výrazné růžové a magenta. Je to patrné i z prodejů, kdy odstíny růžové u rtěnek, lesků a tónujících balzámů v posledních týdnech získávají na větší oblibě. Tyto barvy rozzáří jakýkoliv typ obličeje – třeba i ten, který zdobí vrásky,“ potvrzuje trend Michaela Zikmundová, manažerka sortimentu dm drogerie markt. Krok vedle ale rozhodně neuděláte ani s klasickou červenou. „Často se setkávám s předsudky k barvám, které v sobě mají ženy zakořeněné. Ani nespočítám, kolikrát jsem slyšela větu, že červená rtěnka dané ženě nesluší. To však není pravda. Červená rtěnka sluší každému, jen je třeba zvolit správný odstín,“ říká Veronika Šáchová. Rty se s věkem postupně ztenčují, proto je ideální sáhnout po krémových texturách s lehkým leskem. Ty pomohou podpořit efekt plnějších rtů, které jsou symbolem mládí a svěžesti. Běžnou rtěnku můžete navíc nanést i na tváře a rozetřít jako tvářenku, která do vašeho vzhledu vnese zdravou barvu a energii.

Oči ozdobte barevnou linkou, nehty zvýrazněte sytými tóny

Ať je vám dvacet nebo padesát let, nechte se v líčení inspirovat rozkvetlou přírodou! Růžová, žlutá či zelená – to všechno jsou barvy, které k jaru neodmyslitelně patří. Tyto odstíny proto nyní mizí i z regálů s dekorativní kosmetikou. „Ženy mají na jaře větší zájem o barevné odstíny laků na nehty nebo očních linek, než tomu bývá v období zimy. Často sahají po výrazných tónech modré, oranžové či zelené, v případě laků na nehty pozadu nezůstává ani sytě růžová nebo fialová,“ potvrzuje trend Michaela Zikmundová. I běžné denní líčení v neutrálních hnědých tónech je možné na jaře oživit barevným detailem. Pozor jen na množství třpytu a lesku v případě, že vaše oči zdobí vějířek vrásek. „Dámám ve vyšším věku bych doporučovala vyhnout se třpytivým stínům nebo rozjasňovačům, které můžou prohloubit viditelnost vrásek okolo očí,“ radí vizážistka Veronika Šáchová.

Tmavší líčení přidá na věku, základem je péčeAčkoliv fantazii se meze nekladou a barvy jsou vhodné pro všechny věkové skupiny žen, přeci jen existují určitá pravidla, která jsou obecně platná. Pokud si nechcete přidávat roky navíc, měla byste dobře promyslet volbu temných a tmavých odstínů dekorativní kosmetiky. Make-up by nikdy neměl být tmavší, než váš vlastní odstín pleti, a vždy jej aplikujte v tenké vrstvě. V opačném případě totiž vytáhne na světlo každou vrásku a vytvoří na tváři nepřirozenou masku. Ideální je lehká textura, s nižším krytím, která se dá v případě potřeby vrstvit. Pozor si ve zralejším věku dejte i na kombinaci jemných barev, ve výsledku totiž můžete působit mdle a nevýrazně. Ideální proto je jemnost nabourat zářivými odstíny růžové nebo meruňkové. Mladší ženy se naopak vůbec nemusí obávat do líčení zakomponovat jak zářivé barvy, tak pastelové tóny růžové, modré nebo fialkové. Pravidlo, které však platí pro všechny věkové kategorie žen, je vhodně zvolená péče. Ta je základem pro docílení svěží, pěstěné pleti se zdravým tónem i texturou. A to ať je vám dvacet, nebo padesát let.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv