Rubrika | Naše téma

Baterie do notebooků loni vyšly v průměru na 1 356 Kč. Letos by cena akumulátorů měla klesnout

28. 01. 2020 - Redakce

Průměrná cena akumulátorů do notebooků loni činila 1 356 Kč. Ceny baterií tak pro spotřebitele zůstaly meziročně stejné, přestože prodejcům rostly náklady. Vyplývá to ze statistik internetového obchodu BatteryShop.cz. Cena akumulátorů do mobilních telefonů pak v loňském roce činila v průměru 299 Kč a v případě baterií do digitálních fotoaparátů 346 Kč. Letos má dojít ke snižování cen baterií, pokles se projeví zejména u akumulátorů do notebooků.

Batteryshop.cz v roce 2019 meziročně zvýšil počet prodaných baterií o 16 %. Nejprodávanějším produktem ze sortimentu internetového obchodu byla baterie značky T6 Power do manažerských notebooků Hewlett Packard. E-shop zároveň registroval výrazný meziroční nárůst poptávky po akumulátorech do čteček čárových kódů, a to o 53 %.

Prodejci baterií se v loňském roce potýkali s rostoucími náklady na logistiku či zvyšujícími se cenami surovin na výrobu akumulátorů. „V prvním pololetí loňského roku vzrostly nákupní ceny baterií do mobilních přístrojů zhruba o šest procent, přitom prodejní cena zůstala stejná a klesala pouze marže,“ popisuje situaci na trhu Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz, který je předním prodejcem baterií do mobilních přístrojů na českém trhu. Podle aktuálních ukazatelů se v roce 2020 nákupní ceny akumulátorů oproti loňsku mírně snižují. Tento trend by se měl ve třetím kvartále promítnout i do snížení prodejních cen baterií. Týkat se to bude zejména akumulátorů do notebooků. Situaci však může ovlivnit výkyv kurzu dolaru,“ dodává Tlapák.

V loňském roce rozšířil internetový obchod BatteryShop.cz portfolio svých produktů o novou vlastní řadu univerzálních adaptérů T6 Power pro notebooky. Adaptéry jsou dostupné ve třech výkonnostních provedeních, a to 45, 65 a 90 W. Jejich variabilita spočívá v tom, že jsou schopny pracovat s napětím od 100 do 240 voltů a nabízejí hned 11 různých konektorů.

„Vlastní řadu adaptérů T6 Power aktuálně rozšiřujeme o produktovou novinku ve formě adapterů pro MacBooky, které disponují USB-C konektorem. Díky tomu je možné naše adaptéry využít pro všechny běžné modely notebooků na českém trhu,“ uvádí Radim Tlapák z e-shopu BatteryShop.cz. „Novinkou v sortimentu jsou také olověné akumulátory vlastní značky T6 Power určené pro záložní zdroje typu UPS, EZS či EPS,“ doplňuje Tlapák.

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování děti e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT Klára Minczinger léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém služby software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zábava Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv