Rubrika | Naše téma

Brňané si během svátků zasportují zdarma. Město láká na zábavu v aquaparku i odpočinek v lázních

09. 12. 2021 - Redakce

Městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., se rozhodla poslední prosincový týden spojit nejen s oslavami konce roku, ale také s oslavou sportu. Pro děti a jejich rodiče naplánovala akci s názvem Dny sportovišť města Brna. Od 27. do 29. prosince se po celém Brně otevřou sportoviště zcela zdarma. Na některá se však musejí zájemci předem zaregistrovat.

„Po roční pauze, kdy byla sportoviště z důvodu koronaviru zavřená, znovu nabízíme Brňanům možnost užít si zdarma relax i sport. Věříme, že návštěva sportovišť bude příjemným zpestřením vánočních svátků, díky kterému mohou rodiny trávit čas společně a zároveň aktivně,“ říká Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna. „Již tradičně si děti i dospělí mohou zajít zabruslit na kluziště u hal Vodova nebo na ledovou plochu za Lužánkami. Pro ty, kteří během hektických svátků hledají odpočinek, se zdarma otevírají brány Lázeňského a relaxačního centra Rašínova,“ prozrazuje Hladík.

V Brně se otevře přes deset sportovních areálů. Milovníci vody určitě ocení program v Aquaparku Kohoutovice, kde se každý den uskuteční soutěž v jízdě na toboganu. V Městském plaveckém stadionu Lužánky si lidé budou moci již tradičně zařádit na paddleboardech, skákacích vodních atrakcích či při aquazorbingu.

Na některá sportoviště pouze s rezervací

Zájemci mohou veškerá sportoviště zapojená do akce navštívit zdarma. Na některá z nich si ovšem musejí místo předem rezervovat v systému, který se spustí 15. prosince ve 12 hodin na adrese www.dnysportovist.cz. „Věříme, že díky rezervacím bude pobyt na sportovištích pro návštěvníky příjemnější. Budou mít jistotu, že se dostanou dovnitř a zároveň se nebudou muset tlačit v davu lidí,“ vysvětluje Martin Mikš, generální ředitel městské společnosti STAREZ – SPORT, a. s., která akci pořádá.

Kromě městských sportovišť se letos do akce zapojí také lezecká stěna Hudy ve Vídeňské ulici, Minigolf One v Nákupním centru Královo Pole nebo Sportareál Družstevní.

Přehled všech zapojených sportovišť a registrace jsou dostupné zde.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv