Rubrika | Naše téma

Brno bude hostit sérii mezinárodních sportovních turnajů pro děti a mládež

07. 02. 2024 - Redakce

Jihomoravská metropole letos přivítá sérii mezinárodních sportovních turnajů pro děti a mládež. Týmy napříč Evropou v rámci nich poměří síly například v basketbalu, fotbalu, volejbalu či futsalu. Organizátorem akcí je brněnská nezisková organizace Future Stars. Ta by ráda soutěžícím nabídla možnost sportovního, ale i sociálního rozvoje.

Nezisková organizace Future Stars uspořádá letos v Brně trojici mezinárodních sportovních klání pro děti a mládež od 10 do 19 let. Již v březnu se týmy z různých koutů Evropy utkají v basketbalových zápasech. O prázdninách se následně uskuteční fotbalový turnaj. Sezónu uzavřou zářijové duely ve volejbalu, futsalu a opět basketbalu.

Hned v případě prvního velikonočního turnaje hlásí organizátoři ze strany domácích i zahraničních klubů výrazný zájem. Přijet by měly týmy například z Itálie, Lotyšska, Chorvatska či Slovinska. V březnu očekáváme více než 800 účastníků z minimálně deseti zemí Evropy. Kontaktovala nás i akademie z USA, kterou bychom rádi přivedli alespoň na jeden z basketbalových turnajů,“ popisuje Adam Kyselica, předseda spolku Future Stars.

Cílem Future Stars je nabídnout dětem a mládeži profesionálně pořádané turnaje, které pro ně budou jak zdrojem zábavy, tak možností poznat nová místa a kulturu. Součástí sportovních setkání je i bohatý doprovodný populárně-naučný program. Organizátoři by rovněž rádi do sportovního prostředí přinesli nové inovativní podněty, které se již mnohdy úspěšně prosadily v zahraničí.

Například ve Španělsku se do žákovských kategorií nehrají soutěže a dětské týmy fungují pouze turnajovou formou. V severských zemích do stejného věku děti nemají preferovaný sport. Předchází se tak vyhoření a jednostrannému zatížení. Děti pak zůstávají u sportu déle, což jde ruku v ruce s jejich kondicí a zdravím,“popisuje Adam Kyselica.

V následujících letech plánují organizátoři současné portfolio sportů dále rozšiřovat. Brzy by tak rádi týmům nabídli turnaje třeba v hokeji, rugby či házené.

Turnaje se uskuteční pod záštitou primátorky města Brna a Národní sportovní agentury.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv