Rubrika | Naše téma

Češi stále používají staré Nokie i videokamery z 90. let. Potvrzuje to prodej baterií do těchto přístrojů

17. 05. 2022 - Redakce

Češi inovují své přístroje staré téměř 20 let. Nové akumulátory pořizují například do nestárnoucí klasiky Nokie 6300. Vyplývá to z prodejních statistik internetového obchodu BatteryShop.cz. Nadále používají i starší notebooky značek Dell, HP a IBM. Raritou je i nekončící zájem o baterie do videokamer JVC z roku 1993.

V kategorii mobilních telefonů patří mezi nejstarší zástupce v portfoliu internetového obchodu BatteryShop.cz akumulátor do Nokie 6300 z roku 2006. Stejná baterie je určena i do dalšího populárního modelu finského výrobce mobilních telefonů, a to do Nokie 2600 z roku 2004. Internetový obchod prodal jen v loňském roce stovky akumulátorů s označením MTNK0002, které jsou určeny právě do těchto mobilů.

„Nokie ze začátku nového tisíciletí představují jeden z nejprodávanějších modelů mobilních telefonů v historii. Zájemci oceňovali vysokou spolehlivost přístrojů, snadné ovládání a tehdy i dostupnou cenu. Tyto mobily prezentují nesmrtelnou klasiku, která je v českých domácnostech stále ještě aktivně užívána,“ vysvětluje Radim Tlapák , ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz , který nabízí široké portfolio akumulátorů do mobilních telefonů, notebooků, fotoaparátů a dalších přístrojů. „Poptávka po akumulátorech do přístrojů, které jsou na trhu již dvě desetil etí, neustává , a proto neplánujeme tyto baterie stahovat z nabídky,“ doplňuje Tlapák.

V případě notebooků je největší zájem o akumulátory do trojice téměř dvacet let starých modelů od známých značek. Největší poptávka je v tomto směru po baterii NBHP0013 pro notebook HP nx6110 z roku 2005. Češi dále obnovují notebooky Dell Latitude D500 nebo D600 a v neposlední řadě přístroj značky IBM s označením ThinkPad T40 . Modely značek Dell i IBM byly uvedeny na trh již v roce 2003.

„Překvapivý může být fakt, že v d obě chytrých mobilních telefonů s kvalitním fotoaparátem stále registrujeme poptávku po baterií ch do kompaktních fotoaparátů. Lidé n avíc i nadále investují do videokamer z devadesátých let. Prodeje akumulátorů do těchto přístrojů se loni pohybovaly v nižší ch desítkách kusů ,“ uvádí Radim Tlapák z e – shopu BatteryShop.cz.

V kategorii baterií do fotoaparátů je nejstarším modelem akumulátor s označením DCOL0006 určený pro kompakt Olympus Camedia C – 50 . Tento fotoaparát byl na trh uveden v roce 2002 a získal si v elkou oblibu. Kvalitu zpracování potvrzuje například i zisk ocenění „ The best of Invex “ nebo „ Křišťálový disk “ . Nejstarším zástupcem v portfoliu e – shopu BatteryShop.cz je akumulátor VCJV0038, který je vhodný pro videokamery JVC GR – AX35 . Tento typ kamer se prodával již v letech 1993 a 1994.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv