Rubrika | Naše téma

Český výrobce turniketů COMINFO vykázal i v covidovém roce černá čísla. Zisk se blížil 35 milionům korun

23. 09. 2021 - Redakce

Koronavirová pandemie přinesla celé řadě firem nejen z průmyslu, které se věnují bezpečnosti, mnoho problémů. Český výrobce turniketů, vstupních zařízení a identifikačních systémů COMINFO přesto na tržbách inkasoval 357 milionů korun, přičemž po zdanění to znamenalo zisk 34,8 milionů korun.

Společnost COMINFO byla založena již v roce 1990 ve Zlíně a své sídlo zde má dodnes. V první polovině devadesátých let zahájila vývoj identifikačních systémů a následně i vývoj a výrobu turniketů. Od roku 1996 expandovala na zahraniční trhy a k roku 2021 své produkty prodává do více než 80 zemí světa.

Po sametové revoluci jsme začínali doslova od nuly. Postupem času jsme se vypracovali mezi špičku v oboru a od roku 2019 jsme součástí skupiny Gunnebo, což je přední světový specialista na turnikety a přístupové systémy. I nadále chceme být vnímáni jako dynamická společnost určující trendy v rámci našeho odvětví,“ přibližuje společnost COMINFO její generální ředitel Jarmil Vlček.

Turnikety COMINFO po celém světě

Veškerý vývoj, výroba i prodej probíhá takzvaně „in house“. Tento proces má nespornou výhodu v tom, že firma dokáže svá řešení přizpůsobit svým zákazníkům na míru podle jejich přání a také podle dispozic prostor, kde jsou turnikety instalovány. Bezpečnostní systémy COMINFO tak můžete najít například v pražském Národním divadle, v Dominion Tower v Moskvě, ve výškové budově 1 William Street v australském Brisbane nebo v sídle Generálního konzulátu České republiky v Chicagu v budově Michigan Plaza.

Tento výčet není ani zdaleka konečný. Velice zdařile se podařilo naše turnikety instalovat také například v budově SKY PARK v Bratislavě nebo v německém Frankfurtu. Dbáme na to, aby naše produkty harmonicky zapadly do celkového architektonického obrazu prostoru a zefektivnily pohyb osob,“ doplňuje Vlček.

EasyGate Superb – nejtenčí plně vybavený turniket na světě

Do portfolia společnosti patří turnikety s otočnými a posuvnými křídly, trnové turnikety, automatické vstupní branky a plnoprofilové nebo rotační turnikety. V nabídce společnosti najdeme také elektronické systémy a hardware jako jsou čtečky identifikačních karet, řešení pro placený vstup nebo docházkové terminály a software. Největší pozornosti se těší EasyGate Superb, což je nejtenčí plně vybavený turniket na světě. „Jde o turniket s otočnými křídly, tzv. „speedgate“, který vyniká minimálními rozměry a zároveň maximálním zabezpečením. Je vybaven 24 páry optických senzorů pro detekci vstupu neoprávněných osob, které zajišťují maximální zabezpečení a bezpečný průchod uživatele. Pro turniket je charakteristický prostorově úsporný produktový design se subtilní konstrukcí kabinetu a vysokým ergonomickým komfortem. Turniket také nabízí možnost důmyslné integrace řady technologií a lze jej dle požadavků zákazníka přizpůsobit tak, aby přirozeně zapadl do celkového architektonického obrazu okolního prostoru,“ popisuje svou vlajkovou loď, po které je stále větší poptávka, Vlček.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv