Rubrika | Naše téma

E.ON nabízí produkt Komplet plyn. Zajistí výhodnou cenu plynu, která navíc zahrnuje pravidelnou kontrolu kotle

17. 08. 2017 - Redakce

Produkt Komplet plyn přináší až 9% úsporu na dodávkách plynu. V ceně je navíc pravidelná kontrola kotle a spalinové cesty. Právě kvůli jejich zanesení ročně zemřou desítky lidí na otravu. Také proto dostane každý zákazník k uzavření smlouvy detektor oxidu uhelnatého. Správný čas na povinnou kontrolu kotle hlídá sám dodavatel, který zákazníka včas kontaktuje.

Komplet plyn je určen domácnostem v celé České republice. Podmínkou pro využití produktu je vytápění plynovým kotlem od jednoho z 10 nabízených výrobců s výkonem do 50 kW. Majitelům kondenzačních plynových kotlů a atmosférických plynových kotlů typu turbo nebo skupiny B zajistí až 9% úsporu z ceny za dodávku. „Náš nový a na trhu unikátní produkt zajišťuje dodávku plynu za výhodnou cenu, jejíž součástí je navíc pravidelná kontrola plynového kotle a spalinových cest. Sjednáním Komplet plyn získá zákazník detektor oxidu uhelnatého v hodnotě 899 korun, který v domácnosti monitoruje výskyt této jedovaté látky v ovzduší,“ říká Jana Střítězská, produktová manažerka společnosti E.ON Energie, a. s.

Oxid uhelnatý je ve velkém množství smrtelně nebezpečný. Kontrola plynových kotlů a spalinových cest předchází haváriím, které vznikají zanesením a nedostatečnou údržbou. Lidé se tak mohou vyhnout nebezpečnému uvolňování oxidu uhelnatého do interiéru. „Kontroly, které se mají ideálně provádět před začátkem nebo po skončení topné sezóny, sice v případě plynových kotlů nejsou ze zákona povinné, ale rozhodně by probíhat měly, především kvůli zajištění bezpečného provozu spotřebičů. Navíc v případě nehody, kdy majitel neprokáže pravidelnou údržbu od odborníka, se může potýkat s velkými problémy při řešení pojistné události,“ vysvětluje Václav Budín, manažer technických služeb společnosti E.ON Energie, a. s.

„Servisní kontroly v rámci služby Komplet plyn zajišťujeme jako dodavatel automaticky, zákazník se proto nemusí o termín kontroly starat,“ doplňuje Budín. Součástí servisní kontroly je prověření funkcí bezpečnostního řetězce, čištění výměníku topného systému a kontrola správné těsnosti a tlaku v důležitých částech zařízení. Servisní technik se také postará o měření správného spalování plynového spotřebiče. Zákazníka navštíví i kominík a pečlivě vyčistí a zkontroluje spalinové cesty. Po provedení kontroly obdrží zákazník servisní výkaz a zprávu o kontrole a čištění spalinové cesty, kterou může využít pro prokázání pravidelné údržby v případě nehody.

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv