Rubrika | Naše téma

E-shopy a zásilkový prodej díky karanténě rostou. Výrazně se zvedá poptávka i po skladování, formalizaci objednávek či CRM

17. 03. 2020 - Redakce

Růst v řádech desítek procent nezaznamenávají v souvislosti s výskytem koronavitu v Česku a bezpečnostními opatřeními jen online obchody s potravinami. Výrazný růst vykazuje například i oblast produktů určených k úklidu domácnosti či úložných řešení. Samotné e-shopy pak více poptávají služby spojené se skladováním, formalizací objednávek či CRM.

V posledních dnech pozorujeme výrazný nárůst objednávek z našich e-shopů i tištěných katalogů oproti běžnému období. Situace je přitom stejná jak na tuzemském trhu, tak i v dalších zemích, kde působíme, tedy na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rumunsku.

Zákazníci si uvědomují, že nemusí chodit do kamenného obchodu, kde může být vyšší kumulace lidí. Navíc jsme tuto mimořádnou dobu podpořili poštovným zdarma, expedicí do 24 hodin a vhodnou úpravou nabídky. Například na e-shopu Astoreo.cz jsme do nabídky zařadili produkty na úklid a zorganizování pořádku v domácnosti, jako jsou různé úložné prostory, dekorativní vychytávky na židle a sedačky a další interiérové doplňky.

V rámci naší unikátní databáze máme vyšší statisíce kontaktů, z nichž velká část připadá na starší zákazníky. Právě ti by se měli pobytu venku maximálně vyhýbat a online nákup je pro ně vhodnou alternativou.

Tak jako se zavření kamenných obchodů výrazně projevuje na poptávce po katalogovém a e-shopovém zboží, pozorujeme i nárůst poptávky po našich specializovaných službách ze strany samotných prodejců. Zájem mají o skladovací služby, picking a formalizaci zásilek i CRM řešení. Ne každý e-shop – což platí zvláště pro ty menší bez silného zázemí – se totiž s množstvím objednávek posledních dnů zvládne vypořádat sám. Předpokládáme, že větší poptávka po našich službách potrvá minimálně do skončení aktuálních bezpečnostních opatření. I zde tak lze predikovat růst v desítkách procent

Autorem komentáře je Petr Wagner, ředitel společnosti PackWay. Tradiční tuzemská společnost více než padesátiletou historií v Česku i zahraničí provozuje celkem pětici e-shopů a zaměřuje se také na katalogový prodej. Vedle prodeje se PackWay specializuje na dodávky specializovaných služeb v oblasti e-commerce. Prodejcům nabízí pomoc s CRM řešeními, skladováním a formalizací zásilek i expanzí na další trhy.

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv