Rubrika | Naše téma

Ekologický vzdělávací program budí zájem škol. Za první tři dny si ho stáhlo více než 350 škol z celé České republiky

22. 02. 2023 - Redakce

Inovovaný vzdělávací program Odpad není k zahození si za první tři dny stáhlo více než 350 škol. Společnost REMA Systém připravila pro ekologickou výchovu zábavné pracovní listy rozšířené o online interaktivní hry. Děti ocení hravou formu, s níž se o problematice recyklace elektroodpadů učí. Učitelé zase to, že mohou program snadno aplikovat do výuky. Nová verze je volně ke stažení a využívat ji tak může jakákoliv škola.

Rozšířenou verzi certifikovaného vzdělávacího programu Odpad není k zahození představila společnost REMA Systém koncem roku 2022. Při přípravě spolupracovala s organizací Botič ze střediska ekologické výchovy Toulcův dvůr, která má s environmentální edukací veřejnosti bohaté zkušenosti. Oproti původnímu programu, který byl určen pouze organizacím zapojeným do projektu Zelená škola, je nová verze přístupná všem, a to na webu rema.cloud.

„Všechny děti i dospělí se mohou hravou formou seznámit s tématem nakládání s odpadem, důraz je pak kladen na problematiku elektroodpadu. Cílem je motivovat a vychovávat děti k šetrnému přístupu k přírodě. Hravé pracovní listy je edukují a interaktivní prvky je do problému ještě více vtáhnou a pomohou jim si získané informace osvojit,“ uvádí Petr Kubernát za REMA Systém s tím, že program Odpad není k zahození nabízí aktivity pro děti od mateřských škol až po poslední ročník základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

Žáky baví online aktivity, vyučující oceňují kvalitní metodiku

Společnost REMA Systém registruje o novou verzi programu Odpad není k zahození rostoucí zájem. Celkem ho využilo více než 400 škol, přičemž pro 350 škol jde o první zkušenost s ním. Jiní vyučující byli zvyklí s programem pracovat a inovované pracovní listy si stáhli pro obohacení stávající výuky. „S REMA Systém spolupracujeme už dlouho a vždy jsme rádi využívali kvalitní podklady pro ekologickou výchovu, které nám společnost poskytovala. I proto jsme netrpělivě vyhlíželi novou verzi programu Odpad není k zahození. A ta se autorům velice povedla. Rozšíření pracovních listů o online prvky byl skvělý nápad, který děti uvítají s nadšením. Více je vtáhne do tématu ekologické výchovy. Jsme rádi, že můžeme dětem poskytnout novou verzi, kterou si při učení ještě více užijí,“ uvádí Jitka Karbulková,  ředitelka Domu dětí a mládeže Symfonie v Poděbradech, který je do projektu Zelená škola zapojen už 5. rokem. V rámci tohoto projektu mohou pedagogové využít pro své žáky například zábavně-vzdělávací aktivity či se zapojit do soutěže ve sběru vysloužilých elektrozařízení.

Pozitivní zkušenost potvrzuje i Jarmila Klomínková ze Základní školy Jeneč, kde se vzdělávacím programem Odpad není k zahození naopak pracují poprvé. „Program jsme objevili nově, ale hned nás oslovil. Věříme, že žáky zaujme a v hodinách budou s chutí plnit úkoly a doma si pak sami zkoušet hry na mobilu či počítači. Za vyučující mohu konstatovat, že velmi oceňujeme přehledné a jasné metodické listy, díky kterým jsme se v programu okamžitě zorientovali,“ dodává pedagožka.

Cílem programu Odpad není k zahození je vzbudit zájem široké veřejnosti o problematiku šetrného nakládání s vysloužilými elektrospotřebiči. „Máme opravdu velikou radost z velkého zájmu a kladných ohlasů. Těší nás, že se nám podařilo zpracovat vzdělávací program, který zaujal jak pedagogy, tak i jejich žáky. Doufáme, že se povědomí o ekologickém nakládání s odpadem rozšíří do všeobecného povědomí. Vítáme nové spolupráce, protože v kvalitní osvětě nejmladších generací vidíme velkou naději pro budoucnost,“uzavírá Petr Kubernát za REMA Systém.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv