Rubrika | Naše téma

Konference Dítě v pěstounské péči a trauma

15. 04. 2021 - Redakce

Již za týden, 21. a 22. dubna se koná online konference na téma Dítě v pěstounské péči a trauma s účastí mezinárodních expertů. Na konferenci zazní přednášky a workshopy věnované důležitým odborným tématům, především z oblasti diagnostiky, terapie a výchovy dítěte s traumatem v náhradní rodinné péči.

„Konferenci pořádáme u příležitosti vstupu Sdružení pěstounských rodin do dalšího čtvrtstoletí práce pro ohrožené děti a pěstounské rodiny. Od roku 1995 pomáháme pěstounům i osvojitelům v jejich náročném poslání, říká Mgr. Ing. Pavel Šmýd, předseda Sdružení pěstounských rodin. „Svoje zkušenosti sdílíme s ostatními organizacemi a jedním z osvědčených formátu je i pořádání odborných konferencí. Osobně je mi líto, že konference kvůli situaci kolem pandemie bude v režimu online a přijdeme tak o její nejživější společenskou část, osobní diskuse účastníků o přestávkách a během večera,“ dodává Šmýd. 

Konference je určená zejména psychologům, terapeutům, pedagogům, zástupcům OSPOD a doprovázejících organizací a dalším odborníkům, pracujícím s dítětem a rodinou v kontextu náhradní rodinné péče. V rámci jednotlivých příspěvků se konference zaměří na otázky diagnostiky a forem pomoci dětem, které zažily trauma z opuštění a ztráty. Přednášky se budou věnovat také vlivu prožitého traumatu na kvalitu života v dospělosti a zároveň důležité a náročné role pěstounů v pomoci dětem s traumatem. 
Hlavním leitmotivem setkání je významná role blízké vztahové osoby a bezpečného rodinného prostředí pro zdravý vývoj dítěte. Na projekty podpory práva každého dítěte vyrůstat v rodině se zaměřuje i  Nadace J&T s iniciativou 8000důvodů, která se ke konferenci připojila jako finanční a odborný partner. „Věřím, že pro účastníky bude konference zajímavým zdrojem informací, které využijí ve své každodenní praxi. Zvyšovat kvalitu života ohrožených dětí je pro nás dlouhodobě prioritou a velice si ceníme, že Sdružení pěstounských rodin i v této nelehké době nevzdalo své úsilí a konferenci s velmi zajímavou mezinárodní účastí uspořádalo,“ uvedla Mgr. Marie Oktábcová, ředitelka Nadace J&T.

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování děti e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investice investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv