Rubrika | Zdraví

Křížovky krizovky

16. 11. 2020 - Redakce

„Nemůžu dál a potřebuji to někomu říct…“, takto může začít příběh každého z nás. Nebo je to konec? Pokud nalezneme první pomoc a podporu, může to být začátek konce našeho trápení. Jenže kde pomoc hledat? A kdo mně podpoří? Co dělat? Co pomáhá ostatním? A může to pomoci i mně?
Odpovědi na tyto i další otázky, týkající se pomoci v krizi, se budeme snažit rozluštit v pětidílném rozhlasovém cyklu Křížovky krizovky.

Modrá linka představuje pomocí příběhů a rozhovorů, co znamená krize v našich životech, jak ji můžeme řešit, a jak vypadá odborná pomoc krizové linky. Pracovníci Modré linky z.s. mluví o tom, co v krizích funguje a co je naopak zhoršuje, čím může jeden telefonát či chat pomoci, ale také odtajňují obvyklá témata, se kterými se na linku lidé obracejí.

Uslyšíte příběhy o těžkostech ve vztazích, o smutku v duši, o strachu, o trápeních sami se sebou či se svými blízkými, a i když jsou to témata chmurná, těžká a smutná, rádi bychom ukázali, že na ně člověk nemusí zůstávat sám, že každý z nás si zaslouží pomoc a podporu. A pomoc okolo nás je, jen je obtížné ji sám v těžké situaci uvidět.

Zveme Vás proto k poslechu možností a snad i naděje.

Hana Regnerová, Modrá linka, z.s. 

 

5 dílný cyklus přístupný volně na Spotify, Youtube od 14. 11. 2020

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv