Rubrika | Naše téma

Leasingový lídr Arval sází na elektromobily a v budoucnu plánuje autonomní kyvadlovou dopravu

10. 02. 2020 - Redakce

Téměř desetiprocentní nárůst vozového parku, dvojciferný růst ve většině regionů a postupné omezování dieselových vozidel ve prospěch elektrických. Rok 2019 byl pro leasingovou společnost Arval ve znamení intenzivního růstu. Společnost, která oslavila 30 let, se zařadila mezi světovou špičku a do budoucna plánuje podílet na inovativním pojetí mobility s důrazem na udržitelnost. Nový strategický plán představí již letos na jaře.

Arval je specialistou na leasing vozidel včetně plného servisu a nových řešení mobility. Díky svým vynikajícím službám ve svém oboru, které poskytlo více než 7 000 zaměstnanců v 29 zemích, překonala v roce 2019 společnost Arval plánované tržní cíle a je jednou z nejrychleji rostoucích leasingových společností na světě. Rok 2019 vytvořil pro společnost vynikající růst a zintenzivnil podíly na trhu: Arval je celkově vedoucím hráčem na trhu v zemích, kde působí.

V roce 2019 leasingový vozový park společnosti Arval vzrostl celkem o 9,1 % * a dosáhl 1 298 404 vozidel. Počet objednaných vozidel se meziročně zvýšil o 8 % na celkem 380 982 vozidel. Počet prodaných smluvních vozidel se meziročně zvýšil o 6 % na 269 830. Většina zeměpisných oblastí firmy Arval dosáhla dvojciferný růst leasingové flotily: + 20,8% severské země + 19,3 %, střední Evropa, + 16,2 %, Benelux a jižní Evropa. Největší země společnosti Arval z hlediska leasingové flotily (Francie, Velká Británie, Španělsko a Itálie) zaznamenaly růst o + 7,3 %.

Pokud jde o klientské segmenty, loni firma Arval dosáhla růstu ve všech z nich, + 7 % v segmentu Corporate & Public a + 25 % u flotily střednědobého leasingu Mid Term Rental. V roce 2019 vykázala maloobchodní flotila velmi silný růst (+ 14 % proti 2018), v jehož rámci se vozový park soukromého leasingu zvýšil o + 42 % proti 2018, čímž se uzavřel rok téměř s 300 000.

V rámci rychle se rozvíjejícího odvětví a v souladu se svým silným závazkem v oblasti CSR se společnost Arval v roce 2019 posunula o krok vpřed směrem k energetickému přechodu se   dvěma hlavními trendy: poklesem podílu dieselových motorů ve flotile Arval na 75 % a zrychlením převzetí elektrických vozidel. Již čtvrtým rokem v řadě získala byla firma Arval oceněna zlatou úrovní uznání v programu CSV EcoVadis, což ji řadí mezi 2 % nejlepších společnosti v oboru „Pronájem a leasing motorových vozidel“. Tento vynikající výkon potvrzuje úspěch společnosti Arval ve svém každodenním poslání: nabídnout lidem možnost mít pozitivní vliv na společnost, své komunity a zachovat naši planetu.

Přehled významných událostí v roce 2019

V roce 2019 oslavila společnost Arval 30. Výročí založení, uznání svého dlouhodobého know-how a odborných znalostí. S příchodem nového předsedy a generálního ředitele Alaina Van Groenendaela byl rok 2019 rokem dokončení a nové dynamiky přípravy na budoucnost.

V reakci na způsoby, jak se obchodní doprava rychle mění, se Sledování firemních vozidel (Corporate Vehicle Observatory) stalo v roce 2019 Sledováním programu Arval Mobility, aby poskytlo nezávislé zkoumání zaměřené na pochopení a předvídání změn ve světě mobility. Tím, že se v loňském roce firma Arval připojila k partnerství MaaS (Mobility-as-a-Service) Alliance, znovu potvrdila svou ochotu budovat zítřejší integrovaná řešení mobility spolu s partnery. Arval také otevřela 4 „střediska“, která slouží jako testovací laboratoře pro špičková témata: Připojená auta, Přechod energie, Mobilita a Autonomní auta.

A konečně, což je ještě důležitější, společnost Arval změnila svůj základ značky a slogan na „Pro mnoho cest v životě“. Způsob, jak ukázat, že věří, že její role přesahuje leasing automobilů, zahrnuje nové prostředky mobility a odpovídá na nové výzvy rychle se měnícího odvětví.

Na cestě do roku 2020, klíčového roku pro společnost Arval

V roce 2020 se zaměříme na vytvoření základu pro Arval Beyond, budoucího strategického plánu společnosti Arval, díky němuž bude společnost připravena dosahovat trvalého růstu v novém světě na základě své hlavní aktivity, ale i znovuobjevovat svůj obchodní model.

Společnost Arval představí svou novou strategii, Arval Beyond, při příležitosti mezinárodní tiskové konference v Houtenu (Nizozemsko) ve čtvrtek 26. března 2020.

2020: další inovace

Společnost Arval využívá více než kdy jindy svého programu SMaRT (Sustainable Mobility and Responsibility Targets) k podpoře svých klientů při řízení jejich energetického přechodu. Elektrická vozidla jsou klíčovou součástí této metodiky, protože v mnoha případech nabízejí relevantní alternativu k tradičnímu řešení mobility. V tomto ohledu má společnost Arval do roku 2020 opravdu silné ambice: pokud se jedná o registraci EV dosáhnout růstu rovnající se dvojnásobnému tempu trhu. Kromě EV je společnost Arval přesvědčena, že jsou možné a relevantní nové možnosti mobility: nejen sdílení automobilů, sdílení jízdních kol, sdílení jízd, ale také autonomní kyvadlová doprava, nejnovější inovace společnosti Arval nedávno představená pobočkou Arval France.

2020: posílení geografické přítomnosti

Začátkem ledna otevřela společnost Arval své kanceláře v Kolumbii, čímž posílila svou přítomnost v tomto rychle se rozvíjejícím regionu LATAM. Rok 2020 je také 25. výročím globální aliance Element-Arval, nejdelší strategické aliance v odvětví správy vozového parku. Globální aliance Element-Arval je světovým lídrem v oblasti správy vozového parku a v současnosti spravuje více než 3 miliony vozidel ve více než 50 zemích po celém světě, v Severní Americe, Latinské Americe, EMEA a Asii a Tichomoří.

„Po roce, kdy jsem se stal předsedou a generálním ředitelem, jsem velmi hrdý na to, že jsem pro společnost Arval mohl představit tak silné výsledky. Díky angažovanosti našich zaměstnanců je Arval připravena ke změnám a přizpůsobení se vyvíjejícím se potřebám svých zákazníků, založeným zejména na mobilitě. Máme před sebou vzrušující časy: Společnost Arval bude doprovázet své klienty na všech jejich cestách, samozřejmě, ale nejenom auty! Budu velmi rád, že se s vámi budu moci podělit o náš nový strategický plán, Arval Beyond, 26. března,“ prohlašuje Alain Van Groenendael, předseda představenstva a generální ředitel Arval.

* Tempo růstu na konci období 2018–2019 na srovnatelném základě

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv