Rubrika | Spoření a finance, Tipy a rady

Lednové novinky z aplikace iDoklad a systémů Money

22. 01. 2019 - Redakce

Fakturační aplikace iDoklad a účetní a informační systémy Money neustále přicházejí s novinkami, které reagují na poptávku uživatelů i nové technologické a legislativní změny. Podívejte se na ty nejzajímavější změny, jež na začátku roku na uživatele čekají.

1) Daňové přiznání přes iDoklad

Možnost vygenerovat a podat si daňové přiznání k dani z příjmu prostřednictvím fakturační aplikace iDoklad není pro její uživatele žádnou novinkou. Až do letošního roku však byla tato možnost určena pouze těm, kteří uplatňovali paušální výdaje. „Od ledna 2019 je možno stejným způsobem generovat podklady i pro ty, kteří uplatňují skutečné výdaje. Pokud si je živnostníci v loňském roce poctivě zadávali do aplikace, je vygenerování záležitostí několika kliknutí. iDoklad si ale zároveň poradí i s výdaji, které v něm evidované nejsou,“ uvedl Miroslav Říha, ředitel vývoje fakturačního systému iDoklad.

2) Podnikatelé v iDokladu uvidí, kdy si zákazník otevřel fakturu

Druhá lednová novinka ve fakturační aplikaci iDoklad se týká faktur odkazem. Ty již v aplikaci fungují déle a uživatelům umožňují místo klasického odeslání faktury v příloze vygenerovat link, který jednoduše zašlou příjemci faktury. Novinkou u tohoto typu fakturace je možnost zobrazit si, kdy si adresát odkaz s fakturou otevřel. Živnostníkům tak přibyla páka na proplácení faktur, protože se již nebude možné bezdůvodně vymlouvat na to, že faktura „někde zapadla“.

3) Money S3: uživatelská pole u prodejních dokladů

Uživatele aktuální verze účetního systému Money S3 potěší úprava prodejních dokladů – vydaných faktur a dodacích listů nebo přijatých objednávek. Nově v nich přibyla možnost vytvářet vlastní uživatelská pole, sloupce s vlastními proměnnými. Uživatelská pole mohou vypadat jako text, číslo, datum, přepínač nebo například výčet možností. K dodacím listům je tak pro představu možné přidat uživatelské pole s výčtem výdejních míst, zatímco k přijatým objednávkám třeba seznam obchodních zástupců. Ke každé objednávce pak lze přiřadit jméno, aby firma věděla, který obchodní zástupce měl na dané objednávce zásluhu. Uživatele v tomto ohledu čekají během jara 2019 i další novinky.

4) Kontrola reverse charge

Druhá novinka z Money S3 se týká přenesené daňové povinnosti a ušetří podnikům spoustu času i práce. „Když v nové verzi Money S3 uložíte přijatou fakturu, systém automaticky zkontroluje, zda tento doklad splňuje podmínky pro takzvanou reverse charge – přenesenou daňovou povinnost DPH. Pokud ano, Money nabídne vystavení příslušného interního dokladu pro zaúčtování odvodu DPH státu,“ řekl Tomáš Loukota, výkonný ředitel společnosti Solitea Česká republika, která systémy Money provozuje.

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv