Rubrika | Naše téma

Nepodceňujte rekonvalescenci. Zklidnit nervovou soustavu i dýchací cesty pomohou bylinky.

29. 03. 2021 - Redakce

Nervová soustava, dýchací cesty i trávící ústrojí. Všechny tyto složky se podílí na kvalitní imunitě, která je v lidském těle nezastupitelná. Aby dobře fungovala i po prodělání virového onemocnění, je potřeba se na všechny tyto složky zaměřit v době rekonvalescence. K tomu mohou pomoci některé tinktury z rostlin nebo ještě lépe z jejich pupenů, takzvaná gemmoterapeutika. Jaké rostliny jsou pro obnovu zdraví nejlepší, radí nejznámější česká bylinkářka Jarmila Podhorná.

Maralí kořen

Gemmoterapeutika jsou k regeneraci a léčbě hojně využívána například také v Číně a Vietnamu. „Přímo imunitu výborně posílí maralí kořen.  Adaptaci má též na stres, což je v dnešní době přínosné. Dále snižuje hladinu cukru a cholesterolu, působí proti vzniku depresí a je vynikajícím afrodisiakem,“ popisuje nejznámější česká bylinkářka Jarmila Podhorná.

Kustovnice čínská

Příběhů o život prodlužujících účincích kustovnice je v Číně celá řada. Je to významný adaptogen, který zlepšuje srdeční činnost a řadu životně důležitých funkcí. Posiluje též plíce, játra, podporuje krvetvorbu, odstraňuje bolesti pohybového aparátu, stimuluje nervový systém a je celkovou tonifikací a posilou organismu.

Rakytník  řešetlákový

Podle proslulého terapeuta alternativní medicíny Jiřího Janči je rakytník vitamínová bomba a v medicíně od Tibetu, přes indii až po Řecko a Řím měl nezastupitelné místo. Terapeut Janča byl přesvědčen, že rakytník je nejlepším řešením nejen při oslabení organismu, ale také při revmatismu při ekzémech a chřipce. Má totiž baktericidní účinky a vhodný je též při řešení problémů se zrakem.

Černý rybíz

Gemmoterapeutikum z černého rybízu má vynikající účinky na vytvoření kortizonového efektu při snížené funkci nadledvinek. Je vynikající antialergikum, pomáhá řešit sennou rýmu, ekzémy, je vhodný ke zlepšení hypertrofie prostaty, a zmírňuje také cysty na vaječnících. Ukazuje se, že má velké uplatnění v oblastech alergických, revmatických a plicních.

Líska

Také problémy s dýchacími cestami, které provází virová onemocnění, můžeme zlepšovat působením některých bylinných prostředků. „Gemmoterapeutikum z lísky působí jako antisklerotikum na játra a doléčuje po virové žloutence. Obnovuje činnost plic, zlepšuje rozedmu plic. Je vhodná též při neurovegetativní dystrofii – psychické labilitě,“ upozorňuje Podhorná.

Matuzalem

Pokud chceme co nejvíce posílit imunitní systém, můžeme podle Podhorné využít také unikátní technologie chránící buňky v podobě přípravku Matuzalem. Je to unikátní chráněný komplex flavonoidů Matuzalem – zvaný molekula života. Ochraňuje buňky před oxidativním stresem, zlepšuje imunitní i nervový systém, pomáhá správnému fungování metabolismu.

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv