Rubrika | Naše téma

Ostravský Impact Hub slaví půlkulatiny. Co všechno se dá v coworku zvládnout za 5 let?

25. 11. 2019 - Redakce

Panorama Dolních Vítkovic, kontroverzní socha Pocta hornictví nebo klub Baník už nejsou jedinými symboly severomoravské metropole. Přibyl k nim rozhodně i coworkingový prostor Impact Hub, který oslaví v příštím týdnu už 5. výročí. Čím oživil region a získal si renomé?

Impact Hub Ostrava začal žít počátkem listopadu 2014. Po takřka ročních přípravách se v pětipodlažní budově přímo v srdci Ostravy otevřelo 1 450 m2 příležitostí pro studenty, freelancery, pracující, malé firmy nebo třeba neziskovky. Dnes hostí na 300 členů a minimálně jednou tolik alumni, ambasadorů a spolupracovníků.

„Vzpomenete si na dnes už evropsky známý projekt Iglou? Znáte našeho asi největšího popularizátora podnikání na volné noze Roberta Vlacha? Všichni tito lidé patří k našim členům. Dále se u nás rozvíjely také startupy Supernova, XTND či carsharing Re.volt. A mohl bych jmenovat dál,” říká Filip Goszler, ředitel ostravského centra. „To však nejsou jediné úspěchy, které chceme oslavovat,” doplňuje.

Impact Hub Ostrava totiž zároveň přispívá k rozvoji mnoha inovací v kraji, ať už díky organizaci hackathonů nebo participací na programech jako jsou Chytrá myšlenka (podpora inovačních nápadů a projektů v kraji) nebo Tieto Nerds (akcelerační program). Na vlastních akcích, mezi něž patří třeba Impact Hub MashUp, Impact Hub Planet či různé kulaté stoly, otevírá coworkingová komunita diskuze o zajímavých a nejaktuálnějších tématech. A v neposlední řadě je to v regionu jedno z oblíbených míst pro organizaci eventů.

„Zažili jsme stovky tradičních i méně tradičních akcí. V našem open space hrála nejedna kapela, dokonce i cimbálovka, proběhl ples Čistého nebe, s velkým úspěchem pravidelně hostíme kurzy jako třeba kvašení zeleniny. Takže nejde jen o klasické vzdělávání,” říká Karin Božková, která se stará o členy i pronájem kanceláří. „V Impact Hubu probíhají marketingové snídaně, večerní show, vernisáže, výběrová řízení externích firem i formální události typu oficiálního veřejného podpisu memoranda o vodíkových technologiích mezi městem a krajem,” znásobuje výčet manažerka komunitního týmu.

Událost samozřejmě připravili zakladatelé Impact Hubu i k příležitosti 5. narozenin. Uskuteční se ve čtvrtek 28. listopadu a láká na neobyčejně obyčejný program v podobě ohlédnutí za pětiletou historií, přípitku a společně stráveného času.

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv