Rubrika | Naše téma

Podzimní lázně u vás doma: Hýčkejte se, zaženete úzkosti i deprese

07. 10. 2021 - Redakce

Každý rok na podzim na vás sedne splín? Sezónní afektivní porucha mnoho lidí trápí až do jara. Aktivně se jí braňte a posilujte svou mentální kondici. Víte, že proti depresi, stresu i úzkosti můžete úspěšně bojovat péčí o svůj zevnějšek? Pravidelné „hýčkací“ aktivity jsou skvělou relaxací, zvýšená pozornost navíc velmi prospěje hlavně kůži a vlasům, které v chladných měsících dostávají zabrat. Pro celý říjen si tak naordinujte domácí wellness!

Babí léto podle meteorologů pomalu končí a před námi jsou chladné a deštivé dny. Podzim a zima jsou pro mnoho lidí obdobím zvýšené zátěže na jejich mentální zdraví. Podzimní a zimní splín neušel ani pozornosti vědců a lékařů a má tak dokonce i odborný název: sezónní afektivní porucha (SAD). Tato lehčí forma deprese přichází během podzimních měsíců a často trvá až do jara a je pro ni typické střídání nálad, spavost, únava, psychické vyčerpání. Není tedy divu, že Světový den duševního zdraví slavíme právě na podzim – 10. října. Na svou emoční a mentální kondici se ovšem především v nadcházejícím období vyplatí myslet dlouhodobě. Vyhlašujeme tedy celý měsíc péče o svou duši a mysl!

Rozmazlujte své tělo, posílíte psychiku

K relaxaci, duševní očistě a rozptýlení myšlenek lze přistupovat mnoha způsoby a každému vyhovuje něco jiného. Dámy však jistě potěší, že jako báječný uvolňovač napětí a stresu funguje i péče o zevnějšek. Například masáž obličeje podle studie japonských odborníků výrazně snižuje úzkost, zlepšuje náladu a zvyšuje činnost sympatického nervového systému, který v těle zodpovídá za elán, nadšení, energii a motivaci. Jiná studie, tentokrát řecko-makedonského týmu vědců, zase zjistila, že ženy, které samy sebe takzvaně hýčkají, méně trpí depresemi než ženy, které žádné „hýčkací“ aktivity nepodnikají.

„Pro ženy je velmi přínosné a důležité hýčkat se, ať už pravidelnou návštěvou v kosmetickém salónu, nebo jen doma v koupelně. Zkrášlující a pečující procedury v nich pomohou navodit relaxaci, zvýší jim sebevědomí, poskytnou únik od stresu. Jako prevence depresí, úzkostí a dalších smutků se obzvláště hodí mít své pravidelné relaxační rituály, prostě domácí wellness, kde si vytvoříte tu správnou atmosféru a opravdu se rozmazlíte,“ radí Daniela Jičínská, Brand manager Magnet 3PAGEN, který nabízí řadu pomocníků pro péči o zdraví a krásu.

Pravidelnou péči ocení v zimě pokožka i vlasy

Během podzimu a zimy do svých pečujících rituálů rozhodně zařaďte zvýšenou péči o pokožku a vlasy, které v chladných měsících trpí a jejich kondice se může viditelně zhoršit. Mráz, vítr, rychlé přechody z chladu do tepla a naopak, vytopené místnosti se suchým vzduchem, to vše kůži vysiluje a vysušuje. Nízké teploty snižují produkci kožního mazu, takže pokožka ztrácí svou přirozenou ochranu, a tak je častěji vysušená, může se loupat, červenat. Nejvíce pak trpí kůže na obličeji, protože zatímco tělo před vnějšími vlivy ochráníme oblečením, pleť je jim vystavena v plné síle. Potřebuje tedy hlavně důslednou a intenzivní hydrataci. „Pravidelně jí ji dopřejte hydratačními maskami, krémy nebo třeba jen čistými esenciálními oleji. Skvělý je například arganový olej, který je plný nenasycených mastných kyselin a vitamínu E, podporuje elasticitu kůže, silně hydratuje a vyživuje. Hodí se báječně i na rty místo balzámu a také pro péči o vlasovou pokožku i samotné vlasy,“ dává tip Daniela Jičínská.

Zvýšenou pozornost je vhodné věnovat právě i vlasům. Pokud v chladných dnech nenosíte venku čepici, působí na ně stejné vlivy jako na obličej. Čepice je ochrání, na druhou stranu se v ní však hlava může zapařit, což podporuje tvorbu kvasinek a lupů. „V zimě tedy sáhněte po výživných šamponech s oleji a keratiny, zkusit můžete i šetrné přírodní šampony. Pokud chodíte bez čepice, určitě volte šampony pro suché vlasy, aby se vám už tak vysušené vlasy ještě více neodmašťovaly. A máte-li možnost, nechávejte vlasy častěji schnout přirozeně, bez fénování horkým vzduchem. K tomu vám skvěle poslouží dobře savý ručník, který si omotáte kolem hlavy, nebo také speciální turbany,“ doporučuje Daniela Jičínská.

Pomocníci pro váš domácí salón krásy

Denní a noční krém z arganového oleje

Arganovému oleji se přezdívá marocké zlato a není divu – v péči o pleť je to opravdový poklad. Redukuje vrásky, dodává pleti svěží a zářivý vzhled a je prvotřídním hydratačním prostředkem. Dopřejte si ho v této sadě denního a nočního krému. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 369 Kč

Elegantní turban pro vysoušení vlasů

Silně savý turban z mikrovlákna vysuší vlasy šetrněji než horký vzduch. Stačí ho nasadit, stočit nad čelem a připevnit vzadu. Vypadá elegantně, ušetří vám čas strávený fénováním a podpoří zdraví vašich vlasů. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 199 Kč

Mycí kartáč s dávkovačem mýdla

Konec sprchové jógy – s tímto mycím kartáčem pohodlně dosáhnete na všechny části těla. A jako bonus má v sobě mycí houba integrovaný dávkovač na tekuté mýdlo. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 219 Kč

Horkovzdušný kartáč na vlasy 3v1

Vzdušné lokny, dokonalý bohatý účes, kudrnaté nebo vyžehlené rovné vlasy? S profesionálním horkovzdušným kartáčem bude dokonalý styling vašeho účesu hračka. Směle konkuruje každému kadeřníkovi. Vysoce kvalitní keramický povlak hlavy kartáčku je šetrný k vlasům a dodává jim lesk a měkkost. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 549 Kč

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv