Rubrika | Tipy a rady

POŠLETE NETRADIČNÍ VÁNOČNÍ BALÍK, s nepotřebným elektroodpadem a bateriemi

18. 12. 2017 - Redakce

Vánoce jsou obdobím spojeným s balíky, balíčky a krabicemi mnoha různých tvarů, rozměrů a obsahů. Přichází v nich objednané dary a některé předměty do nich také záměrně esteticky balíme. V průběhu letošních Vánoc a zejména po jejich skončení však můžeme poslat i poměrně netradiční zásilku – tzv. re:Balík. Jedná se o krabici, kterou lze naplnit nepotřebným a hlavně i neroztříděným domácím elektroodpadem či bateriemi a zdarma ji poštou odeslat k vytřídění a následné ekologické recyklaci.

Vánoční úklid do krabice

Vánoce jsou ideálním obdobím, kdy je dobré udělat v domácnosti pořádek a vyhodnotit, které elektrozařízení a spotřebiče ještě používáme a které nám už dosloužily. Sejde-li se nám hromádka poskládaná ze starých radiopřijímačů, monitorů, mobilních telefonů a počítačů, fénů, rychlovarných konvic nebo jiných už opotřebovaných a nepoužívaných domácích spotřebičů, můžeme je jenom líně hodit do krabice a všechny pohromadě poslat bezplatně balíkem k recyklaci, a to díky službě re:Balík. K těmto předmětům lze ještě přibalit i staré přenosné baterie a akumulátory, tonery, CD nebo DVD.

Poštou zdarma a bez dopadu na životní prostředí

re:Balík může poslat zdarma kdokoliv z celé České republiky. Stačí zmíněnou krabici s neroztříděným elektrozařízením a přenosnými bateriemi nebo akumulátory odnést na jakoukoliv pobočku České pošty. Musí mít minimální rozměr 15 x 10,5 cm a maximální velikost v součtu všech tří stran nesmí překročit 300 cm. Pro váhu zásilky je stanové maximum 20 kilogramů. V podstatě jedinou a poslední povinností je nalepit na balík vygenerovaný a vytisknutý štítek s adresou, který lze získat online. Krabice se takto dostane do kolektivního systému, který její obsah vytřídí a následně zajistí ekologickou likvidaci všeho, co obsahovala. Každý, kdo takto přispěje k správnému třídění, získá zpětně potvrzení, že jeho odpad byl ekologicky recyklován.

Službu re:Balík zprostředkovává neziskově hospodařící akciová společnost REMA Systém.

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv