Rubrika | Naše téma

Průzkum: Zaměstnancům vadí, že kanceláře nejsou šetrné k přírodě

30. 06. 2022 - Redakce

Lidé pracující v kancelářích mají nyní jiné nároky ohledně udržitelnosti než dříve. 43 procent pracovníků považuje své kanceláře za “ostudně” nešetrné k přírodě a skoro polovina jich je zklamaná, že jejich zaměstnavatel během pandemie nic nezlepšil.

Průzkum Tork Eco Office zpracovaný pro globální značku hygienických výrobků Essity mezi dvanácti tisíci pracovníky v sedmi evropských zemích ukázal, že celých 84 procent zaměstnanců si přeje, aby jejich pracoviště bylo šetrnější k přírodě.

Průzkum také ukázal, že sedm z deseti zaměstnanců cítí, že se mají sami chopit iniciativy, a mnoho z nich zvažuje, že ekologická opatření na svém pracovišti vlastními silami zavedou.

Jeden ze tří zaměstnanců v průzkumu odpověděl, že jejich šéf se o planetu vůbec nezajímá. Zároveň 66 procent respondentů odpovědělo, že při hledání zaměstnání si vybírají společnosti podle toho, jakou mají reputaci a aktivity v oblasti udržitelnosti. Což je trend, se kterým zaměstnavatelé musí počítat. Pro udržení či nalákání lidí v těchto složitých časech je ekologicky vedená kancelář prioritou.

Témata jako recyklace, snižování množství odpadu a spotřebované energie nebo lepší interní komunikace o udržitelnosti jsou hlavní priority, které chtějí zaměstnanci řešit.

„V posledních osmnácti měsících došlo k nevratnému posunu v našich hodnotách. Jako zaměstnanci bereme otázku udržitelnosti vážněji, než kdy dříve. Existuje zřetelná poptávka po eco-friendly kancelářském prostředí, což dosud někteří zaměstnavatelé neberou dostatečně v podtaz. Jednoduché kroky, jako je vylepšení recyklace nebo snížení spotřeby energie, mají velký vliv, ale nejefektivnější je, když se zaměstnanci o udržitelných změnách komunikujete a zapojíte je do nich,“ říká Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager ze společnosti Essity Professional Hygiene.

Naše služba Tork PaperCircle® už pomohla firmám ve čtrnácti zemích začít recyklovat použité papírové ručníky. Dopad této služby je skutečně významný, protože snižuje množství odpadu a přispívá také ke snížení uhlíkové stopy. Další výhodou je, že 95 procent zákazníků říká, že jim služba Tork PaperCircle® pomohla zvýšit u zaměstnanců povědomí o udržitelnosti*.

* Založeno na výsledcích studie zpracované v lednu 2022 u 41 zákazníků v Evropě, kteří používají Tork PaperCircle®

O průzkumu

Webový průzkum byl zpracován ve Velké Británii, Německu, Francii, Nizozemí, Švédsku, Dánsku a Polsku. Essity shromáždilo odpovědi od široké veřejnosti a vyzpovídala 12 tisíc respondentů ve věku 18 až 55 let, kteří běžně pracují v kanceláři. Průzkum zajišťovala od března do dubna 2022 a ve Velké Británii v říjnu 2021 společnost OnePoll pro společnost Essity.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv