Rubrika | Naše téma

Quick Stop Car vstupuje na český trh autoservisů. Do konce roku 2022 otevře 120 servisních jednotek

17. 03. 2022 - Redakce

Řidiči v České republice si v nejbližších měsících všimnou u desítek benzínových pump podstatných změn. Na trh totiž vstupuje franšízová síť autoservisů Quick Stop Car, která plánuje v letošním roce zprovoznit 120 servisních jednotek, které budou instalovány v blízkosti čerpacích stanic. V příštích dvou letech společnost plánuje expandovat také na Slovensko, do Polska a Maďarska.

Primárním cílem společnosti Quick Stop Car je rychlé vybudování čtyř set plně a moderně vybavených, energeticky soběstačných servisních jednotek a pneuservisů u čerpacích stanic pohonných hmot v České republice. Podle plánu by mělo být všech 400 servisních jednotek v provozu do konce roku 2023.

Jsme přesvědčeni, že velká servisní síť, s kvalitním vybavením a kvalifikovaným personálem, cenově položena mezi autorizované servisy a menší garážové servisy, v České republice chybí. To platí jak ve velkých městech, tak zejména v těch menších. Tento projekt tedy hodlá částečně vyplnit stále otevřenou mezeru na trhu. Chceme naši síť rozprostřít rovnoměrně po celé republice, do budoucna bychom rádi vstoupili i do zemí Visegrádské čtyřky,“ říká Marek Zukal, jednatel společnosti Quick Stop Car.

Právě na Slovensku, v Maďarsku a Polsku by mělo do konce roku 2024 vyrůst dalších 170 servisů. „Na slovenský trh bychom měli vstoupit už v druhé polovině roku 2023 a v první vlně zde plánujeme čtyřicet servisních jednotek. V Polsku by jich mělo být zprovozněno do poloviny roku 2024 až sto, v Maďarsku v počáteční fázi zhruba třicet,“ doplňuje Zukal s tím, že v současnosti jedná o podmínkách také v zemích bývalé Jugoslávie.

Jednotky jsou mobilní a energeticky soběstačné

Koncept Quick Stop Caru stojí na servisních jednotkách, které mohou vyrůst během několika dní doslova na zelené louce a přesto jsou schopny nabídnout kompletní servis pro běžné automobily i dodávky. Podle Zukala se jejich servisní jednotky skládají ze dvou vzájemně propojitelných modulů, z nichž v jednom z nich je umístěn zvedák a ve druhém je zázemí moderního autoservisu a pneuservisu. Modul se zvedákem má světlou výšku čtyři a půl metru, aby v něm bylo možno servisovat i dodávky. Celkový rozměr servisu je šest krát osm metrů. Servisní jednotka je s minimálními náklady přemístitelná do tří dnů na jiné místo. Zároveň je díky fotovoltaickým panelům energeticky soběstačná.

LKQ CZ jako hlavní dodavatel servisního vybavení i školitel franšízantů

Špičkový servis je v jednotkách Quick Stop Caru zajištěn díky spolupráci se společností LKQ CZ, která je součástí skupiny LKQ Europe a je největším tuzemským dodavatelem náhradních dílů a příslušenství pro automobilový trh. LKQ CZ bude zároveň Quick Stop Caru pomáhat i v rámci vzdělávání personálu. „LKQ CZ, jako největší tuzemský hráč na trhu s náhradními díly a příslušenstvím pro auto-moto, nabízí komplexní nabídku pro vybavení autoservisů. Je proto přirozené, že naše společnost navázala s novým hráčem při jeho vstupu na autoservisní trh obchodní vztah a stala se jeho dodavatelem. Dalším z důvodů, proč LKQ CZ navázalo spolupráci s QSC, byla potenciální expanze projektu do sousedních zemí, v nichž LKQ operuje. Quick Stop Caru budeme dodávat veškeré garážové vybavení a nářadí potřebné k opravám vozidel, to znamená vše od šroubováku přes vozíky s nářadím, plničky klimatizací, geometrie, diagnostiky až po zvedáky,“ přibližuje formát spolupráce Jaroslav Pospíšil, Director of Technical Sales Division LKQ CEE.

Model franšízy a vzdělávací kurzy zajistí prvotřídní servis pro zákazníky

Nová servisní síť bude fungovat na modelu franšízy. Právě franšízanti budou jednotlivé servisy provozovat na základě smlouvy o franšíze a podrobného manuálu. Zároveň provozovatel bude muset absolvovat základní vzdělávací kurzy a školení u profesionálů v LKQ CZ v rámci platformy LKQ Academy.

Chceme našim zákazníkům nabídnout ty nejlepší služby, proto trváme na tom, že naši provozovatelé musí mít přehled o nejmodernějších trendech v automobilovém prostředí. Každý franšízant každý rok absolvuje minimálně dva nové kurzy ročně a navíc získá zdarma přístup do online verze LKQ Academy. Všechny školící kurzy budou součástí motivačního programu a provozovatel na ně získá výrazné slevy,“ uzavírá Zukal.

Více informací o projektu najdete na webových stránkách www.quickstopcar.cz.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv