Rubrika | Naše téma

RHK Brno nabídne členským firmám školení zaměstnanců. Kurzy budou díky evropské dotaci zdarma

29. 10. 2019 - Redakce

Desítky vzdělávacích kurzů z různých oblastí nabídne letos v zimě svým členským firmám Regionální hospodářská komora Brno. Zaměstnanci podniků si budou moci osvojit nové znalosti například v IT či účetnictví, ale také v obsluze CNC strojů nebo cizích jazycích. Kurzy jsou díky dotačnímu programu Evropské unie zdarma.

Začátek kurzů je plánován na období zima 2019/2020, skončit by měly na jaře 2022. „Dvouletý program nabídne členským firmám a jejich zaměstnancům pestrou škálu vzdělávacích kurzů z mnoha různých oblastí. Veškerá projektová agenda zůstane na naší straně, financování kurzů je pak ze sta procent zajištěno z Evropského sociálního fondu, Operačního programu Zaměstnanost,“ uvedl ředitel Regionální hospodářské komory Brno (RHK Brno) Čeněk Absolon.

Členské firmy a jejich zaměstnanci budou mít na výběr z desítek kurzů z různých oblastí. Vzdělávat se mohou například v měkkých a manažerských dovednostech, jako je logistika, zákaznický servis a další, či v oblasti IT, kde se naučí jak základní práci s programy jako Microsoft Office nebo AutoCad, tak i pokročilé dovednosti jako programování v XML, Javě či Pythonu.

„Připraveny jsou rovněž účetní, ekonomické a právní kurzy, ale též technické vzdělávání. Vedle obchodního a pracovního práva a novinek z účetnictví tak půjde o kurzy zaměřené třeba na svařování, hydrauliku nebo obsluhu CNC strojů. Chybět nebude ani jazykové vzdělávání,“ popsal ředitel RHK Brno.

Samotné kurzy budou probíhat dvěma způsoby. V prvé řadě je lze realizovat formou firemního kurzu v sídle firmy. Druhou možností jsou pak otevřené kurzy probíhající v sídle RHK Brno, kterých se budou moci účastnit zaměstnanci několika různých firem. V obou případech je kapacita kurzů vždy maximálně 12 osob. Absolventi kurzů obdrží po jejich skončení osvědčení o absolvování. Každý může projít až deseti školeními, minimálně však musí absolvovat 40 hodin výuky napříč nabízenými kurzy.

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv