Rubrika | Naše téma

RHK Brno vyhlásila nejúspěšnější malé a střední podniky Jihomoravského kraje. Vítězem 1. ročníku soutěže SMEs4FUTURE je Auto Fit

01. 12. 2023 - Redakce

Regionální hospodářská komora Brno sestavila pořadí 10 nejúspěšnějších malých a středních podniků z Jihomoravského kraje. Vítězem prvního ročníku soutěže SMEs4FUTURE se stala Auto Fit, spol. s r. o., která se specializuje na distribuci laků do autoopravárenství a průmyslové výroby. Nominované firmy byly hodnoceny ze čtyř hledisek, které odrážejí současné i budoucí výzvy v oblasti podnikání. Slavnostní vyhlášení se odehrálo ve čtvrtek 30. listopadu v Brně v divadle Reduta.

Cílem 1. ročníku soutěže SMEs4FUTURE, která je realizována za finanční podpory Jihomoravského kraje, bylo zjistit připravenost regionálních firem na budoucí vývoj trhu. Soutěž se skládala z několika fází. Po dubnovém vyhlášení se do SMEs4FUTURE mohly přihlásit podniky splňující základní nominační podmínky.

„Do soutěže bylo nominováno celkem 210 malých a středních firem se sídlem nebo provozovnou na jižní Moravě. Soutěž SMEs4FUTURE je určena pro podniky s méně než 250 zaměstnanci, s příjmy do 50 milionů eur a majetkem do 43 milionů eur,“ vysvětluje Čeněk Absolon, ředitel Regionální hospodářské komory Brno. „Název soutěže SMEs4FUTURE reflektuje to, jaké firmy hledáme a jaké chceme v našem regionu mít. Hledáme malé a střední podniky, které jsou připraveny na budoucnost a obstojí v turbulentních časech. Cílem bylo zhodnotit čtyři aspekty podnikání, které prokážou připravenost podniku na budoucí výzvy trhu,“ dodává Absolon.

Do dalšího kola postoupily ty společnosti, které ve veřejném hlasování obdržely alespoň 1 hlas. Tyto podniky byly následně hodnoceny ve čtyřech oblastech – ekonomickém řízení a kondici podniku, míře digitalizace, úrovni informační a kybernetické bezpečnosti a ekologické udržitelnosti. Deset nejlépe hodnocených společností následně navštívili hodnotitelé, kteří detailně posoudili aktuální situaci firem.

10 oceněných firem

Po sečtení bodů ze všech okruhů sestavila Regionální hospodářská komora Brno žebříček 10 nejúspěšnějších jihomoravských podniků. Vítězem 1. ročníku soutěže se stala firma Auto Fit, spol. s r. o. Společnost se sídlem v Brně dodává od roku 1992 komplexní vybavení a servis pro lakovny. Poskytuje projekční, servisní a školicí činnost a zároveň zajišťuje rekvalifikace v oboru autolakýrník. Auto Fit spolupracuje s výrobci automobilů, jako jsou Škoda, Mercedes, Toyota nebo Porsche.

Druhé místo obsadila firma EPRIN, spol. s r. o., která od roku 1992 působí jako systémový integrátor v oblasti automatizace, digitalizace a robotizace. Třetím nejúspěšnějším podnikem se stala akciová společnost EMKO Case, a. s., zaměřená na vývoj a výrobu počítačových skříní.

Všech 10 nejlepších podniků získalo hloubkové hodnocení od externích hodnotitelů, kteří společnostem poskytli důležitá implementační doporučení k dalšímu rozvoji. Zapojení soutěžící dostali díky SMEs4FUTURE zpětnou vazbu týkající se konkurenceschopnosti a postavení na trhu. Přehled slabých a silných stránek umožní firmám zlepšit se v důležitých oblastech podnikání.

„Z výsledků soutěže vyplynulo, že ekonomicky úspěšné podniky rozvíjejí oblasti klíčové pro budoucí konkurenceschopnost a investice do digitalizace, automatizace, 
environmentální udržitelnosti a kyberbezpečnosti u nich jdou ruku v ruce s ekonomickým výkonem. Největší mezery byly u podniků zjištěny v oblasti ekologie a environmentální udržitelnosti,“
 popisuje Čeněk Absolon.

Vyhlášení soutěže se odehrálo ve čtvrtek 30. listopadu v budově Národního divadla Brno Reduta. Slavnostního večera se zúčastnili jak zástupci podnikatelské veřejnosti, tak i politické reprezentace Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

Soutěž SMEs4FUTURE navazuje na patnáctiletou tradici soutěže TOP MSP, prostřednictvím které hodnotila Regionální hospodářská komora Brno ekonomickou stabilitu malých a středních jihomoravských firem. Oproti původní soutěži hodnotí SMEs4FUTURE více aspektů podnikání, které ovlivňují konkurenceschopnost a budoucí vývoj společností.

10 oceněných společností v soutěži SMEs4FUTURE

pořadífirma
1Auto Fit, spol. s r. o.
2EPRIN, spol. s r. o.
3EMKO Case, a. s.
4HUTIRA, s. r. o.
5PEaPE METAL, s. r. o.
6PRAMOS, a. s.
7ASIO NEW, spol. s r. o.
8REGUTEC, a. s.
9IN-EKO TEAM, s. r. o.
1081 klima, a. s.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv