Rubrika | Naše téma

Skupina Essity získala další ocenění EcoVadis za svoje aktivity v oblasti udržitelného rozvoje

03. 07. 2023 - Redakce

Skupina Essity, globální lídr v oblasti hygieny a zdraví, získala již potřetí platinovou medaili od společnosti EcoVadis, přední světové společnosti pro hodnocení a zlepšování výkonnosti firem v oblasti CSR. Tento výsledek opět řadí Essity mezi 1 % nejlépe hodnocených společností v prestižním žebříčku.  

Důraz na udržitelný rozvoj je pro společnost Essity typický po celou dobu existence. V letošním hodnocení EcoVadis získala 78 bodů z maximálního počtu 100, což ji řadí mezi 1 % nejlépe hodnocených společností. Je to už potřetí od roku 2020, kdy společnost Essity získala od EcoVadis platinovou medaili. Letošní ročník posuzoval aktivity v oblasti udržitelnosti u více než 62 000 společností. Od roku 2018 se hodnocení zaměřuje na čtyři hlavní témata: 

  • Životní prostředí,  
  • Práce a lidská práva,
  • Etika, 
  • Udržitelné zadávání veřejných zakázek 

Cílem Essity je podporovat profesionály svými inovativními hygienickými výrobky a řešeními šetrnými k životnímu prostředí, a tím pomáhat zvyšovat hygienické a zdravotní standardy v provozovnách. 

“Jako globální společnost, která každý den poskytuje výrobky a řešení v oblasti hygieny a zdraví více než miliardě lidí, se Essity zavázala k odpovědnému podnikání. Jsme hrdí na to, že jsme opět obdrželi platinovou medaili EcoVadis, která tento závazek oceňuje,“ říká Magnus Groth, prezident a generální ředitel společnosti Essity. 

EcoVadis je světovou jedničkou v sestavování hodnocení udržitelnosti firem. Poskytuje analýzy a nástroje pro zlepšování výkonnosti v této oblasti. Své poznatky v oblasti udržitelnosti často sdílí se svými zákazníky po celém světě také společnost Essity. Hodnocení udržitelnosti od EcoVadis poskytuje podrobný přehled o ekologických, sociálních a etických rizicích ve firmách z více než 200 průmyslových odvětvích ve 175 zemích světa. 

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv