Rubrika | Naše téma, Zdraví

Společnost CGM pomáhá proti koronaviru, lékařům nabídne zdarma software ke komunikaci s pacienty

23. 03. 2020 - Redakce

Společnost CompuGroup Medical CGM, která se specializuje na tvorbu softwaru pro oblast zdravotnictví, pomáhá lékařům v boji proti koronaviru. Protože mezi místa s největším rizikem nákazy patří přeplněné čekárny, nabízí českým a slovenským lékařům k bezplatnému využití komunikační platformu CLICKDOC Telekonzultace. Přispívá tak k ochraně lékařů i jejich pacientů před pandemií COVID-19.

Zkušenosti z Itálie, která je v Evropě nejvíc postižena epidemií COVID-19, hovoří o nových potřebách v komunikaci mezi lékařem a pacientem. Lékaři si uvědomují, že plné čekárny mohou být kritickým místem pro šíření této nemoci. Ve společnosti CompuGroup Medical proto uspíšili start připravované platformy s názvem CLICKDOC Telekonzultace, která lékařům umožňuje pečovat o vybrané skupiny pacientů pomocí zabezpečené telekomunikace, tedy bez nutnosti fyzické návštěvy zdravotnického zařízení.

„Vytyčili jsme si neskromný, přesto však reálný cíl: vyprázdnit čekárny praktických lékařů, a tím v maximální míře přispět k zamezení šíření onemocnění COVID-19 způsobené koronavirem,“ říká Vladimír Přikryl, generální ředitel CGM pro Českou a Slovenskou republiku.

IT služba s názvem CLICKDOC Telekonzultace umožňuje propojení lékaře a jeho pacientů pomocí zabezpečeného video hovoru, dokáže realizovat vzdálené konzultace s lidmi v karanténě, těhotenské konzultace či vzdálenou péči o chronicky nemocné pacienty. Může být využita také pro objednávání eReceptů či prodlužování eNeschopenek.

„Podle nejnovějších informací jsou zdravotní pojišťovny připraveny hradit takový kontakt s pacientem, který proběhne elektronickou formou a je v souladu s principem poskytování zdravotních služeb na náležité odborné úrovni, například psychiatrické vyšetření přes videohovor,“ dodává Přikryl

Lékaři se o softwaru informují mezi sebou

„Oslovili jsme ministerstvo zdravotnictví a odborné lékařské společnosti s prosbou o podporu při propagaci tohoto projektu, avšak marně. V tuto chvíli se však již služba spontánně rozšiřuje mezi samotnými lékaři. Jen za prvních sedm dní provozu se jich takto zapojilo přes dvě stě. Abychom zdravotníkům pomohli v těžkém období, dáváme službu po celou dobu pandemie k dispozici zcela zdarma,“ vysvětluje Vladimír Přikryl.

CLICKDOC Telekonzultace může využít každé zdravotnické zařízení, které je vybaveno počítačem či notebookem s kamerou a mikrofonem. Služba je pro každého lékaře zdarma, je poskytována bez závazků a s kompletním zázemím a podporou české pobočky společnosti. Všechny potřebné informace najdou zdravotníci na webových stránkách www.cgmsvet.cz/informace/covid/.

Pacienti si nemusí instalovat žádný program a není třeba, aby se kamkoli registrovali. Po domluvě s doktorem dostanou pozvánku se svým unikátním kódem. Následně si spustí aplikaci na webových stránkách www.telekonzultace.cz ve svém počítači, smartphonu nebo tabletu a zahájí hovor se svým ošetřujícím lékařem.

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv