Rubrika | Naše téma

Společnost dm drogerie vybrala třicet zelených projektů z oblasti trvalé udržitelnosti. Věnuje jim téměř 7 milionů korun a zapojí i zákazníky

29. 04. 2022 - Redakce

Společnost dm drogerie markt slaví 30 let působení na českém trhu. Při příležitosti významného jubilea podpoří oblíbená drogerie v rámci iniciativy {Společně} třicítku vybraných projektů, které se věnují trvalé udržitelnosti . Aktuální výše podpory činí přibližně 7 milionů korun. Do podpory projektů se i nadále mohou zapojit rovněž zákazníci zakoupením zelené tašky ze speciální výroční edice.

Trvalá udržitelnost je dlouhodobě součástí filozofie dm drogerie. „Dbát na ni totiž jinými slovy znamená pečovat o budoucnost příštích generací. Ta je naší prioritou, a proto se během oslav třicátých narozenin zaměříme na oblast trvalé udržitelnosti a ocen íme třicet zelených projektů. Ty získají od dm finanční podporu pro svou realizaci,“ přibližuje Jiří Peroutka, manažer komunikace dm drogerie markt.

Celková částka věnovaná společností dm drogerie markt, kterou si mezi sebe vybrané projekty rozdělí, aktuál ně činí téměř 7 milionů korun. Přispěli do ní také dodavatelé drogistického řetězce i samotní zákazníci. „K příležitosti třicátého výročí dm drogerie vznikla edice ekologických bavlněných tašek. Z každého prodaného kusu putuje třicet korun na podporu zelen ých projektů,“ upřesňuje Peroutka.

Vzdělávání dalších generací, bezodpadové hospodářství či chov jedlého hmyzu

O podporu se prostřednictvím platformy Společně ucházelo celkem 383 projektů. Třicet z nich vybrala odborná porota 22. dubna, tedy symbolicky na Den Země. Mezi oceněnými projekty jsou například ty, které se zaměřují na podporu ekosystémů, urban farming či edukaci budoucích generací.

V minulosti dm k příležitosti významných milníků věnovala prostředky charitativním organizacím či školkám a založila tradici dm dobrovolnických dnů. Při oslavách 25 let podpořila více než 200 projektů ze sociální oblasti, a to č ástkou ve výši bezmála 15 milionů korun.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv