Rubrika | Naše téma

Sváteční mlsání bez shonu a práce. Vánoční cukroví z internetu je stejně dobré jako to domácí

08. 12. 2021 - Redakce

Vánoční cukroví milujeme skoro všichni, to ale nic nemění na tom, že je jeho domácí pečení rok od roku dražší a také časově náročné. Ušetřete si předvánoční shon a také čas, který můžete věnovat rodině a přátelům. Jak? Zaměřte se na rychlé a snadné recepty nebo si jednoduše skvělé cukroví kupte. Nejpohodlněji takový nákup vyřídíte na e-shopech nebo z katalogu. Když zvolíte prověřený obchod, nemusíte se o kvalitu cukroví vůbec obávat.

Na českých vánočních stolech nesmí chybět cukroví. Podle dostupných dat se bez něj obejde jen velmi malé procento tuzemských domácností. Velmi oblíbenou tradicí je i jeho domácí pečení, v posledních letech ale roste podíl lidí, kteří jej klidně koupí. Někdo jednoduše nemá na pečení čas, pro někoho jsou problémem stále dražší suroviny. Letos se bohužel k negativním faktorům přidá i velmi drahá elektřina. Češi se navíc již naučili kupovat cukroví i po internetu a z katalogů, což je jedna z nejpohodlnějších variant, a kdo ji jednou vyzkouší s pozitivní zkušeností, vrací se k ní opakovaně.

Ušetřete si stres a shon

Nákupem již hotového cukroví nemusejí lidé nutně uspořit po finanční stránce, ale rozhodně ušetří čas. A ten je v adventním čase drahocenný. Podle loňského průzkumu agentury Median pro Český rozhlas má asi třetina lidí vánoční svátky spojené se stresem a shonem. Ten pramení především z toho, že mají hlavně hospodyňky plné ruce práce s úklidem, výzdobou, sháněním dárků a právě i pečením. „A přitom i dle průzkumů chtějí lidé zejména jedno: trávit adventní a vánoční čas s rodinou, přáteli a blízkými. Měli by se tedy zamyslet nad tím, jak si přípravy na svátky co nejvíce zpříjemnit a zjednodušit. I když mají rádi vánoční pečení, nejde přece o to napéct toho co nejvíce. Připravte pár nejoblíbenějších nebo rychlých druhů cukroví a zbytek můžete klidně doplnit cukrovím koupeným. Když si najdete poctivý obchod, nemusíte se o kvalitu obávat. A třeba dokonce ochutnáte druhy, které jste doma nikdy neměli,“ radí Daniela Jičínská, Brand manager Magnet 3PAGEN, který nabízí řadu produktů pro domácí pohodu a lze v něm nakoupit i skvělé cukroví a sladkosti.

Tip na recept na poslední chvíli

Receptů na snadné a rychlé cukroví, které zvládnete připravit na poslední chvíli, je celá řada. Skvělé je zaměřit se na to nepečené. Podívejte se na náš tip na recept.

Marcipánové hříbečky

Co potřebujete?

  • 200 g mandlí (ve slupce)
  • 200 g moučkového cukru
  • 1 bílek
  • 1 lžíce holandského kakaa

Jak na to?

Mandle spařte horkou vodou, nechte chvíli odstát a oloupejte. Osušte oloupané mandle v utěrce a namelte najemno. Smíchejte mleté mandle s cukrem a bílkem a vypracujte v lehce lepivé těsto. Těsto rozdělte na dvě poloviny a do jedné vmíchejte kakao, dokud se rovnoměrně neobarví. Z hnědého těsta vytvarujte klobouky hříbků, z bílého těsta nožičky a spojte dohromady. (Pokud části špatně drží u sebe, můžete je „slepit“ kapkou vody.) Marcipánové hříbky dejte do lednice, dokud neztuhnou.

Výtečné cukroví koupíte i online nebo z katalogu

Skořicové hvězdičky (350 g)

Neodolatelné skořicové hvězdičky s lískovými oříšky, mandlemi a cukrovou glazurou nesmějí chybět na žádném vánočním stole. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 229 Kč

Marcipánové tyčinky v hořké čokoládě (200 g)

Spojení lahodného sladkého marcipánu obaleného v hořké čokoládě slibuje netušený chuťový požitek. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 199 Kč

Rumové koule (1000 g)

Pravé jamajské rumové koule, jemné jako čokoládové lanýže a plné chuti. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 269 Kč

Moka kousky (400 g)

Jemný moka krém na křupavé sušence zalitý v mléčné čokoládě se vám doslova rozplyne na jazyku. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 259 Kč

Vánoční štola (3x 200 g)

Také nedáte dopustit na tradiční vánoční štolu? Pochutnejte si na jedné máslové a dvou marcipánových! Která u vás zaboduje více? Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 289 Kč

Nugátové šišky (300 g)

Zvnějšku pravá hořká čokoláda, uvnitř jemný nugát – to jsou naše neodolatelné nugátové šišky. Objednávejte v katalogu či na e-shopu magnet3p.cz, odkaz zde.

Cena: 259 Kč

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv