Rubrika | Tipy a rady

Tipy na babí léto v Plzni: Ulice zaplní umělci i vědecké pokusy

25. 08. 2020 - Redakce

Léto sice pomalu končí, ale v Plzni si lidé mohou vybírat i v září ze spousty zajímavých akcí. Hned první víkend ulice zaplní hudebníci, bubeníci, živé sochy, akrobati a mnozí další umělci, kteří dorazí na festival Pilsen Busking Fest. Stejný víkend hostí Plzeň i gastronomický festival TUTO jídlo. O týden později budou v centru západočeské metropole probublávat kádinky a blikat lasery během Dnů vědy a techniky. Třetí víkend v září se pak uskuteční už třináctý ročník festivalu minipivovarů Slunce ve skle.

 

Pilsen Busking Fest

Pod pojem busking neboli pouliční umění toho patří mnohem víc než jen hudebníci s kloboukem na vybírání drobných. Můžeme si pod ním představit také akrobacii, cirkus, street art, slam poetry, živé sochy nebo malování. Přehlídku pouličního umění Pilsen Busking Fest chystá Plzeň o první zářijovém pátku a sobotě. V ulicích historického centra se představí umělci z 22 zemí světa.

Kdy: 4.-5. 9. 2020

Kde: Náměstí Republiky, ulice historického centra, Plzeň

 

TUTO jídlo – festival plzeňské gastronomie

To nejlepší z plzeňské gastronomie návštěvníci ochutnají na festivalu TUTO jídlo, který se uskuteční první víkend v září. V nabídce nebudou chybět šťavnaté burgery, vegetariánská či veganská jídla, zákusky a mnoho dalších dobrot z nejrůznějších světových kuchyní. Osvěžení účastníkům dodá čerstvě pražená káva a poctivé točené pivo, které k Plzni neodmyslitelně patří.

Kdy: 5.-6. 9. 2020

Kde: Náplavka na Radbuze, Plzeň

 

Dny vědy a techniky

Ve velkou vědeckou laboratoř se na dva dny promění plzeňské náměstí Republiky a prostor před Západočeským muzeem, kde se uskuteční Dny vědy a techniky. Akci pořádá Západočeská univerzita s cílem ukázat lidem, že věda je zábava. Součástí Dnů věda a techniky jsou hry, soutěže a závody a třicítka stanovišť, na kterých se vědecké obory představují netradičním způsobem, často prostřednictvím zajímavých pokusů, které si návštěvníci mohou vyzkoušet na vlastní kůži.

Kdy: 11.-12. 9. 2020

Kde: náměstí Republiky, Západočeské muzeum, Plzeň

 

Slunce ve skle

Nádvoří plzeňského pivovaru Purkmistr hostí v září pivní festival Slunce ve skle, kterého se letos účastní šedesátka minipivovarů. Návštěvníci budou moci na třináctém ročníku této akce ochutnat nejrůznější speciály, včetně pšeničných, ochucených, nakuřovaných a vícestupňových piv. Nebudou chybět pivní soutěže a hudební a taneční doprovodný program.

Kdy: 18.-19.9. 2020

Kde: Pivovar Purkmistr, Plzeň

 

Další tipy na zajímavé akce v Plzni a okolí najdete na visitplzen.eu

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv