Rubrika | Naše téma, Tipy a rady

V Galerii Vaňkovka se uskuteční výstava Harley-Davidson. K vidění bude model z roku 1916 i horká novinka s elektromotorem

05. 02. 2020 - Redakce

Nejen na milovníky motocyklů čeká v nejbližších dnech v brněnské Galerii Vaňkovka bohatý program. Od 8. do 22. února se zde uskuteční unikátní výstava legendárních chopperů Harley-Davidson doprovázená řadou atraktivních tematických soutěží. Zájemci se mohou těšit na čtyři desítky strojů, od modelů předválečné výroby až po ty nejnovější. Chybět nebude ani limitovaná série vydaná k výročí založení firmy.

Hlavním bodem akce s názvem Žijeme Harley-Davidson bude unikátní výstava. „Vystaveno bude na 40 motocyklů, mezi nimi například model 16J z roku 1916, který má za sebou náročnou renovaci, či model LiveWire z roku 2020, první motocykl této značky s elektromotorem a čerstvá novinka na českém trhu,“ sděluje Jan Borůvka, ředitel Galerie Vaňkovka. „Osobně se velmi těším na model FatBoy, který se proslavil v kultovním snímku Terminátor II. K vidění zde bude modernizovaná verze z roku 2008, jež byla vyrobena ke 105. výročí společnosti Harley-Davidson, ale i nejnovější, letošní verze,“ dodává.

Soutěž o nový motocykl

Výstavu doplní doprovodný program složený ze čtyř částí. První bude hlavní soutěž, jež potrvá po celou dobu konání akce. Půjde o jízdu na simulátoru, při které si budou účastníci moci srovnat kvalitu své jízdy s hodnotami najetými profesionálním jezdcem. „Vítěz lokálního klání pak postoupí do mezinárodní soutěže, kde se zapojí do hry o nový Harley-Davidson Street Rod,“ láká do soutěže Jan Borůvka.

Ostatní soutěže budou jednodenní, avšak neméně zajímavé. Hned 8. února se v Galerii Vaňkovka odehraje Armwrestling Brno Grand Prix, soutěž v páce v osmi kategoriích. K dispozici bude jeden soutěžní stůl a dva stoly pro zájemce z řad veřejnosti, kteří si budou moci tuto disciplínu vyzkoušet pod dohledem profesionálů.

Čtrnáctý únor pak organizátoři příznačně věnují soutěži nazvané Valentine’s Harley-Davidson Ride. Návštěvníci dostanou možnost se u fotostěny vyfotit s vybraným motocyklem a zúčastnit se soutěže o nejlepší fotografii. O den později se v pasáži Galerie Vaňkovka uskuteční poslední ze soutěží jménem Harley-Davidson Warm-up složená z trojice motorkářských disciplín: jízdy zručnosti, držení kola na čas a také oblékání motorkáře na čas.

Více podrobností o výstavě i doprovodném programu naleznete na stránkách Galerie Vaňkovka.

Přehled vybraných vystavených modelů

LiveWire™ ELW (rok výroby 2020) – První motocykl Harley-Davidson s elektromotorem. Horká novinka roku, která právě vstupuje na český trh.

16J (r. v. 1916) – Jeden z nejstarších motocyklů Harley-Davidson. Nejstarší model výstavy a je po náročné renovaci.

Výroční motocykl s r. v. 2003 – Původní obsah 1450 ccm zvýšen továrním kitem na 1550 ccm. Byl vyroben v dvoubarevném laku ke stoletému výročí továrny (založeno 1903). Zajímavost: Toho času kvůli přepočtovému kurzu dolaru (36 CZK) vycházela cena motocyklu i s doplňky na cca 1,3 milionu korun.

Fat Boy – Motocykl proslavený filmem Terminátor II, legendární design v moderním provedení. K vidění bude verze z roku 2008 vyrobená ke 105. výročí založení firmy. Půjde o limitovanou verzi s výrobním číslem 2, první je v továrním muzeu. Bude zde i nejnovější model pro rok 2020.

VRSCX 1300 Screaming Eagle V Rod (r. v. 2007). Obsah 1250 ccm. Firma vyrobila 1300 ks repliky továrního dragsteru určené na veřejné komunikace.

FR Factory Racer (r. v. 1924) – Závodní stroj z počátků rozvoje motoristických soutěží.

Military (r. v. 1917) – Jeden z prvních modelů vyráběných se třístupňovou převodovkou. Určený pro armádu U. S., která po vstupu do 1. světové války spoléhala právě na motocykly Harley-Davidson.

US-Military (r. v. 1942) – Legendární motocykl využívaný za 2. světové války. Motorka přezdívaná jako Liberator díky svému využití při osvobozování Evropy. Jejich velký počet a snadná dostupnost po skončení války způsobily rozkvět tzv. chopperů.

Sportster-K (r. v. 1952) – Tzv. Elvis Sporty. Motocykl proslavil Elvis Presley, jeho nejoblíbenější motocykl se stal snem všech mladých v té době.

 

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv