Rubrika | Naše téma

Vánoce na Modré lince

22. 12. 2020 - Redakce

„Vánoce, Vánoce přicházejí,
nebojte přátelé,
Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí
a budou veselé?“

Vánoce na lince máme rádi, všechno zpomalí a shon utichne. Máme rádi vánoční atmosféru. Přicházejí PFka od našich spolupracujících organizací a přátel, rádi je čteme a čerpáme z nich inspiraci. To, co se ale nemění, je naše přítomnost na lince. Stále tu jsme od 9 do 21 hodin a posloucháme části Vašich životních příběhů, do kterých nás pustíte, abychom vyslechli, pomohli a možná společně našli novou cestu z Vašeho trápení, kterou jste ještě nezkusili. I o Vánocích jsme tu pro Vás.

Jaké budou u Vás Vánoce?

Budou takové, jaké si je uděláme, když do toho nezasáhnou vnější okolnosti. Je to jako vždycky. Aby něco bylo příjemné a my si to užili, závisí na nás samotných, na našich prioritách, na našich možnostech i potřebných schopnostech vše zrealizovat a také na našich vztazích s blízkými. Někdy to vyjde a někdy i při největší naší snaze se může všechno pokazit. Ale tak je to v našem životě se vším.

Vánoce jako čas k přemýšlení 

Někdy ale tyto svátky mohou být těžké. Do života nám může vstoupit smutek, zklamání a těžké životní etapy. A právě o svátcích, kdy máme možná klid přemýšlet se nám tyto zážitky mohou vracet nebo trápení právě prožíváme, intenzivně a naplno. I tyto pocity patří do našich životů a bohužel je nedokážeme odsunout na jinou dobu, svátky nesvátky. 

Letošní Vánoce určitě budou jiné, možná se nám stane, že neuvidíme všechny svoje blízké nebo přátele, s kterými jsme zvyklí se právě v tuto dobu vídat. Je možné, že z toho budeme rozladění a naštvaní. Možná díky tomu objevíme něco, co nám třeba do teď unikalo, a možná, díky našemu přístupu, prožijeme pěkný čas s našimi blízkými, na který budeme za pár let vzpomínat. 

Nebo mohou letošní Vánoce přinést čas k rozjímání a my můžeme učinit například první krůček k tomu, abychom toto období použili k utřídění myšlenek v sobě samých. A takový duševní úklid se také někdy hodí.

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv