Rubrika | Naše téma

Vánoční odpoledne: Osobnosti navštíví nemocné a opuštěné děti

28. 11. 2019 - Redakce

Šest set dětí z dětských domovů a onkologických oddělení nemocnic prožije hezčí Vánoce díky charitativní akci Vánoční odpoledne. Na první adventní neděli 1. prosince se děti setkají se zpěváky, herci, sportovci i dalšími umělci. Ti jim také předají šeky na léčebné pomůcky.

Devátý ročník charitativní akce pořádá Nadační fond Radost dětem. Onkologicky, hematologicky i další dlouhodobě nemocné děti a také děti z dětských domovů z celé České republiky se spolu s umělci setkají v TOP HOTELU Praha. „Na akci vystoupí například zpěvák Václav Noid Bárta, herec a vítěze Star Dance Jiří Dvořák nebo zpěvačka Eva Matějovská. Tyto umělce i další vystupující znají děti z televizních obrazovek a tisku a často k nim vzhlíží, takže toto setkání pro ně bude velmi inspirující,“ popisuje Kateřina Wich z Nadačního fondu Radost dětem.

Osobnosti zároveň dětem předají šeky na pomůcky potřebné k léčbě i každodennímu životu. Pohyb jim tak například usnadní nové invalidní vozíky, nebo zajištění přepravy na potřebné rehabilitace. „Cílem projektu je ale také děti pobavit, rozesmát a seznámit je s dalšími dětmi a nechat je alespoň pár hodin zapomenout na každodenní starosti. Ze zkušenosti víme, že z těchto vzpomínek a zážitků čerpají sílu a radost celé měsíce,“ dodává Wich.

Vánočního odpoledne se zúčastní:

Roman Tomeš – muzikálový zpěvák

Eva Matějovská – zpěvačka
Denise Bragagnolo – muzikálová zpěvačka a tanečnice

Michal Bragagnolo – sólista Národního divadla, operní pěvec a jeden ze 4tenorů

Václav Noid Bárta – zpěvák, hudební skladatel, textař, herec, dabér, kameraman, režisér

Lilian Rose – zpěvačka jazzového tria Lilian and the Pilgrims

Dětské pěvecké skupiny z talent Company

Jan Weber – profesionální freestylista ve footbagu, sedminásobný Mistr světa, pětinásobný mistr Evropy

Jiří Dvořák – herec a vítěze StarDance 2018

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv