Rubrika | Naše téma

Veletrh MBA škol poprvé v Praze. Zájemcům o studium se představí programy z celé republiky

20. 03. 2017 - Redakce

Ve čtvrtek 30. března 2017 se na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) uskuteční vůbec první společný veletrh programů MBA. Akce pod záštitou České asociace MBA (CAMBAS) pomůže návštěvníkům zorientovat se v nabídce na trhu programů MBA v České republice a zároveň nabídne konkrétní informace o možnostech studia akreditovaných programů. Určena je pro zájemce o studium, odbornou i širokou veřejnost.

Veřejné prezentace se zúčastní osm vysokých škol, které v současnosti nabízejí MBA program s prestižní akreditací CAMBAS. Návštěvníci tak budou mít možnost důkladně se zorientovat v nabídce jednotlivých MBA programů a seznámit se s činností nejen pražských institucí, ale také těch z Brna, Ostravy či Mladé Boleslavy. „Při hledání ideálního MBA studia je nutné zohlednit mnoho faktorů. Na veletrhu tak může zájemce o studium jednoduše porovnat nabídky jednotlivých škol z celé republiky, potkat se s lektory a na jednom místě zjistit vše, co k rozhodování potřebuje,“ objasnil přidanou hodnotu veletrhu Martin Novák z BIBS – vysoké školy.

Historicky první veletrh MBA škol si klade za cíl nejen představit jednotlivé studijní programy, ale upozornit chce též na důležitost akreditace a současnou situaci na trhu s MBA programy. Vzdělávání typu MBA totiž není v České republice regulováno a programy MBA jsou poskytovány velkým množstvím nejrůznějších subjektů. Právě akreditace tak může být dle organizátorů akce pro zájemce o studium zárukou kvality daného programu. „Situace na trhu programů MBA v České republice začíná být alarmující. Programy, nebo spíše tituly MBA jsou nabízeny jako zboží, které si se slevou může koupit téměř kdokoli. Zásadně nesouhlasím s degradací této formy celoživotního vzdělávání, a proto se VŠE rozhodla intenzivně zapojit do aktivit České asociace MBA škol a iniciovala první veletrh akreditovaných programů MBA. Věřím, že větší informovanost pomůže nejen zájemcům o manažerské studium, ale rovněž zaměstnavatelům lépe pochopit význam akreditace programů MBA,“ objasnila rektorka VŠE Hana Machková.

Veletrh bude zahájen v 17 hodin ve Vencovského aule, kde bude během celé akce probíhat série přednášek na téma MBA vzdělávání. Návštěvníci se budou moci seznámit s jednotlivými školami a programy v prostorách Vencovského klubu. K zodpovězení jejich otázek budou u svých stánků připraveni představitelé CAMBAS a zástupci vysokých škol. Akce je volně přístupná veřejnosti, bez nutnosti předcházející registrace.

Program veletrhu

30. března 2017, 17 hod., Vencovského aula Vysoké školy ekonomické v Praze

Program

       ·       17.00: prof. Ing. Hana Machková, CSc., rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze
Téma:
„Programy MBA a jejich význam v oblasti celoživotního vzdělávání“

  • 17.15: doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR
    Téma: „Důležitost manažerského vzdělávání z pohledu malých a středních podniků“
  • 17.30: prof. Ing. Milan Malý, CSc., předseda České asociace MBA škol
    Téma: „Aktivity asociace CAMBAS, podmínky a význam akreditace CAMBAS“
  • 17.50: Ing. Roman Mentlík, prorektor Vysoké školy finanční a správní, a. s.
    Téma: „Stručné představení jednotlivých programů MBA akreditovaných CAMBAS“
  • Diskuze

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv