Rubrika | Naše téma

Všechny chutě světa v Galerii Vaňkovka. Do Brna míří putovní festival jídla Yummy Yummy

18. 05. 2022 - Redakce

Napříč všemi kontinenty provede milovníky dobrého jídla festival Yummy Yummy, který se uskuteční 21. a 22. května v prost orách u Galerie Vaňkovka. Akce, za kterou stojí pořadatelé Burger Street Festivalu, představí gastronomické speciality i extrémní jídlo.

K nákupnímu centru Galerie Vaňkovka dorazí v rámci festivalu Yummy Yummy patnáct street food makerů, kte ré pořadatelé v ybírali tak, ab y měli návštěvníci příležitost vyzkouše t pochutiny ze všech koutů světa . „ Nabídku jsme se snažili vyvážit. Díky zkušenostem z Burger Street Festivalu jsme samozřejmě nejsilnější v tomto sortimentu, ale tentokrát jsme chtěli dát prostor i jin ým světovým kuchyním,“ vysvětluje princip festivalu organizátor Bedřich Snášel .

Ani burgery tak na festivalu chybět nebudou . Mleté maso zde bude grilovat brněnský Pablo EscoBar, Sborovna či hradečtí Choosy Fresh Choice, kter é doplní koncept Burger Ya. Pers onálně je tento podnik propojený také se značkou Sushi Ya, jež na festival přiveze skvělé japonské sushi . A sijskou linku bude na festivalu dále reprezentovat i brněnské bistro Little Saigon zaměřené na vietnamskou kuchyni , indický sortiment nabídne LAZIZ Indian Street food. Latinskou Ameriku do Brna přiveze Tacos Truck a výrobci sladké smažené specialit y Buenos Churros.

Exotický street food se však dá najít i v Evropě. Brněnští Langosh Brno na festival dovezou čes kou „pouťovou“ klasiku původem z Maďarska. „ Kdo se ale bojí, nebo naopak těší, že dostane obvyklou verzi s česnekem, eidamem a kečupem, bude překvapený. Tyto langoše jsou dokonale o chucené a jejich tvůrci je vyladili do různých stylů,“ vysvětluje Bedřic h Snášel. Největší belgický vývozní artikl – pravé hranolky – pak nabídne brněnský podnik The Immigrant pod vlastní značkou The Immigrant Fries. Domácí kuchyni bude na festivalu reprezentovat především pití. Pivo totiž při vezou z oblíbeného Líšeňského pivovaru, víno dodá bzenecký Vinný dům.

Na festival u se bude mlsat , na své si přijdou i zájemci o extrémní kuchyni

Milovníci sladkého si budou moci pochutnat na ma k r onkách od Judyth Sweet Art nebo na rolovan é zmrzlin ě Easy Rolls , kterou výrobci připravují přímo před zraky návštěvníka. Ten si jen vybere ing redience a zmrzl ina z nich vznikne během pár minut na chladicí desce . Tentýž podnik zároveň nabídne i zapečenou zmrzlinu. Vafle doplněné spoustou sladkých ingrediencí pak budou k dostání u Mona ’ s Sweet Truck.

Pro ty, kteří rádi experimentují, pořadatel é př ichystali stánek se smaženými červy a p ředstaví se i Kimchiclub, jenž jedlíkům nabídne tradiční kvašenou zeleninu oblíben ou v Asii. Na vybraných stáncích bude připraveno pohoštění také pro ty , kdo neholdují masu nebo třeba nemoho u lepek. „ I burgermakeři tr adičně nabídnou vegetariánské burgery a také bezlepkové bulky vhodné pro celiaky,“ uzavírá Bedřich Snášel.

Festival se koná v sobotu 21. a v neděli 22. května vždy od deseti hodin. V sobotu je konec naplánován na 21:0 0, v neděli o hodinu dřív. Vstup je zdarma.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv