Rubrika | Naše téma

Vzdělávací program společnosti REMA Systém boduje u žáků i učitelů. Školy mohou až do konce října také soutěžit ve sběru elektroodpadu

09. 10. 2023 - Redakce

Certifikovaný vzdělávací program Odpad není k zahození si stáhlo již přes 500 škol. Edukační projekt společnost REMA Systém motivuje k ochraně životního prostředí a odpovědné likvidaci vysloužilých elektrospotřebičů.  Učitelé oceňují jeho kvalitní zpracování i snadnou aplikovatelnost do výuky. Školy zapojené do projektu Zelená škola mohou také aktuálně i nadále soutěžit ve sběru elektroodpadu o hodnotné ceny. Společnost REMA Systém totiž prodloužila letošní ročník soutěže Ekoedu až do konce října. 

Certifikovaný vzdělávací program Odpad není k zahození představila společnost REMA Systém již v roce 2021. Ke konci roku 2022 se pak dočkal výrazného rozšíření a rozpracování. Na rozdíl od původního programu, který byl určen pouze organizacím zapojeným do projektu Zelená škola, se navíc nová verze zpřístupnila všem, včetně široké veřejnosti. Volně ke stažení je vzdělávací program k dispozici na webu rema.cloud. Do konce září letošního roku si jej stáhlo již 512 uživatelů. 

„Děti, ale i dospělí se mohou hravou formou seznámit s tématem nakládání s odpadem, důraz je přitom kladen na problematiku ekologické likvidace starých elektrozařízení. Cílem je motivovat a vychovávat děti k šetrnému přístupu k přírodě. S tím pomohou nejen hravé pracovní listy, ale především interaktivní online prvky, které představují jednu z hlavních novinek nové verze programu,“ uvádí Petr Kubernát za společnost REMA Systém, která je jedním ze tří nejvýznamnějších kolektivních systémů sběru odpadních elektrozařízení v ČR. 

Program Odpad není k zahození nabízí aktivity pro děti od mateřských škol až po poslední ročník základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Při přípravě spolupracovala společnost REMA Systém s organizací Botič ze střediska ekologické výchovy Toulcův dvůr, která má s environmentální edukací veřejnosti bohaté zkušenosti. Dle dosavadní zpětné vazby si pedagogové vzdělávací program pochvalují. Dobře se jim s ním pracuje a potvrzují, že online aktivity vzbudily u žáků nadšený ohlas. „Máme opravdu velikou radost z velkého zájmu a kladných ohlasů. Těší nás, že se nám podařilo zpracovat vzdělávací program, který zaujal jak pedagogy, tak i jejich žáky. Doufáme, že se povědomí o ekologickém nakládání s odpadem rozšíří do všeobecného povědomí. Vítáme nové spolupráce, protože v kvalitní osvětě nejmladších generací vidíme velkou naději pro budoucnost,“ dodává Petr Kubernát. 

Sběrová soutěž Ekoedu prodloužena až do konce října 

REMA systém motivuje školy k odpovědnému přístupu k vysloužilým elektrospotřebičům i díky sběrovým akcím. Pro školy zapojené do projektu Zelená škola totiž organizuje tradiční každoroční soutěž ve starých elektrozařízení, letos pod novým názvem Ekoedu. Letošní ročník odstartoval 1. června a původně měl skončit 30. září, nově je však soutěž prodloužena až do 31. října 2023. Zájemci se tak mohou zapojit ještě i nyní. 

I v letošním ročníku se opět soutěží ve dvou kategoriích, a to v kategorii mateřské školy a  v kategorii základní, střední a speciální školy. „Vyhodnocování soutěže bude probíhat osvědčenou formou, kdy se stanoví průměrná hmotnost celého sběru školy v přepočtu na jednoho žáka. Díky této metodě nebudou znevýhodněny ani malotřídky a zapojit se mohou opravdu všichni,“ uvádí Petr Kubernát s tím, že místo tří vítězů v každé kategorii bude tentokrát oceněno hned pět nejlepších školek a pět nejlepších škol. Na ty pak čekají výhry v podobě tabletů od partnera soutěže společnosti Vodafone Czech Republic, a. s. Kompletní pravidla soutěže jsou k dispozici na webu www.rema.cloud v sekci Zelená škola. 

V minulém ročníku vysbíraly školy přes 40 tun odpadního elektra  

V minulém ročníku soutěže, který probíhal od 1. září 2021 do 30. března 2022, odevzdali žáci zapojených škol téměř 41 tun vysloužilých elektrozařízení. V kategorii mateřských škol zvítězila Mateřská škola Dušníky, kde se vysbíralo téměř 900 kilogramů na žáka. V kategorii základních, středních a speciálních škol se na první příčce umístila Základní škola a Mateřská škola Skorošice se sběrem přes 277 kilogramů na žáka. Celkem se zapojeným mateřským školám podařilo odevzdat 22 589 kilogramů vysloužilých elektrozařízení. Základním, středním a speciálním školám poté 18 142 kilogramů. 

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv