Rubrika | Spoření a finance

Za co firmy utrácejí? Zaměstnanci platí hotely, ale i zlevněné máslo

12. 06. 2019 - Redakce

Ubytování, cesta taxíkem nebo pracovní večeře v restauraci. Právě za to utrácejí zaměstnanci českých firem nejčastěji. Vyplývá to z dat společnosti Direct finance Europe, která firmám spravuje výdaje online. Zaměstnanci díky službě mohou jednoduše a pohodlně platit kartou Mastercard kdekoliv na světě.

Přestože nejčastější platby se podle Direct finance Europe týkají hlavně hotelů, nákupu benzinu, nebo dopravy, najdou se i netradiční případy. „Zaznamenali jsme i platbu, která se opakovala patnáctkrát. Protože jsme měli podezření, že kartu někdo zneužil, prověřovali jsme ji. Nakonec jsme zjistili, že lidé z cukrářské výroby kupovali zlevněné máslo, kterého mohli vzít na jeden nákup jen pět kusů. Tak šli zkrátka do obchodu několikrát,“ vysvětluje COO Direct finance Europe Petr Herzmann.

Jak tvrdí, tu a tam se na kartách objeví i drahé nákupy šperků, nebo semináře za desítky tisíc korun. „Naše služby využívá také firma, která kartou platí tankování a mytí letadel na letišti,“ doplňuje Herzmann.

Direct finance Europe fungují od roku 2013 a zjednodušují život firmám tím, že spravují výdaje jejich zaměstnanců bez papírů a jednoduše. Platebními kartami můžou zaměstnanci pohodlně platit na služebních cestách kdekoliv na světě – u obchodníků i online. Peníze na kartách pak majitel firmy může dobíjet, odbíjet či blokovat online v Direct aplikaci, v reálném čase. Navíc získá rychlý přehled a kontrolu o všech firemních výdajích. „Karty lze bez obav zřídit všem – od skladníků, asistentek až po manažery firmy. Každý může mít svoji osobní kartu, nebo ji může sdílet celý tým,“ doplňuje Herzmann.

Služba navíc usnadňuje život nejen zaměstnancům, ale také lidem v kde účtenky a faktury zpracovávají. „Pokud má člověk naši kartu, stačí zaplatit, účtenku vyfotit do naší aplikace a už není třeba se o nic starat,“ říká Herzmann.

V současné době službu Direct finance Europe využívá více než tisícovka firem, v oběhu má přes dvanáct tisíc karet, na kterých každou minutu v průměru proběhne jedna transakce.

Komentovat článek

auto - moto baterie bylinky cestovní pojištění cestování e-shopy e-tržiště ekologie elektronika ENBRA energie finance Generica hory hubnutí informační technologie investování Invia IT Klára Minczinger nemovitosti notebooky návody obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače pracovní tipy připojištění rady software sport spoření stavebnictví styl tipy vitamíny volný čas víno zdraví zimní dovolená zábava životní prostředí

Archiv