Rubrika | Naše téma

Zástupci projektu ACON představili svou práci na dvou evropských PCI seminářích

18. 10. 2022 - Redakce

Dvou evropských konferencí se zúčastnili zástupci projektu inteligentních distribučních soustav ACON (Again COnnected Networks). V belgickém Bruselu a slovinském Beričevu představovali zájemcům z řad odborné veřejnosti projekt, který má za cíl podpořit integraci trhu s elektřinou v České a Slovenské republice.

Bruselská konference s názvem PCI Energy Days se věnovala především praktické realizaci projektů společného zájmu. ACON , který vzniká v přeshraniční spolupráci českého EG.D a slovenské Západoslovenské distribučné (ZSD), měl svůj stánek umístěný v PCI garden v sekci Smart Grids projektů. V průběhu konference jej navštívili mimo jiné zástupci Agentury CINEA a Evropské komise – DG ENER .

„Po celé dva dny jsme návštěvníkům eventu popisovali, jak náš projekt vznikal a jak jsme se dostali až do současné realizační fá ze. Vysvětlovali jsme historické propojení Česka a Slovenska na distribuční úrovni, a především jsme komunikovali benefity projektu, mezi které patří modernizace distribučních sítí v obou zemích za pomoc i různých inovativních a smart prvků, IT nadstavby, komunikační sítě, posilování sítě pro budoucí potřeby prosumers a vyšší míry obnovitelných zdrojů,“ přibližuje Miroslav Kopt , vedoucí útvaru Strategických projektů EG.D.

Na summitu ve Slovinsku promluvili tři ACON speakeři

I ve slovinském Beričevu měl projekt ACON své zástupce. V panelových diskuzích, které měly za úkol přiblížit cíle jednotlivých PCI projektů ostatním kolegům z evropských zemí, za ACON vystoupili Tomáš Šipoš ze ZSD a Tomáš Manosoglu a Branislav Vavruš z EG.D.

„Posluch ačům jsme na Smart Gridu prezentovali obsah a aktuální stav projektu, a zároveň také jeho přípravu a realizaci. Představena byla rovněž vybraná technologie, v našem případě Rollout power quality monitor, která se využívá v chytrých distribučních trafostani cích,“ shrnul Tomáš Šipoš.

Zástupce ACONu čekají konference v Praze a Bruselu

Nejbližší týdny pak budou ve znamení příprav na další dvě konference. V listopadu se v pražském O2 universu uskuteční 16th SET Plan Conference , která je zaštiťována Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci českého předsednictví Evropské unie. Zástupci projektu ACON se kromě Prahy představí také na semináři REPowerEU: A New Beginning , jenž se bude konat v polovině listopadu v Bruselu. I zde bude ACON představován zástupcům odborné veřejnosti a specialistům z oblasti energetiky a projektů PCI.

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv