Rubrika | Cestování, Tipy a rady

5 důvodů, proč vyrazit na dovolenou po sezóně

18. 09. 2012 - Redakce

Zcestovalí výletníci často začínají užívat svých volných dní až po prázdninách a na romantické, rekreační i aktivní pobyty vyrážejí nejdříve s koncem hlavní sezony. Dovolená v září jim totiž přináší nejen nižší ceny, ale i příjemné teploty a menší počet turistů. Představíme vám nejzajímavější důvody, proč odjet na dovolenou až po hlavní turistické sezóně.

Nižší cena za stejný luxus

Prodejci zájezdů neotálejí ani po skončení prázdnin a potenciální dovolenkáře stále zásobují kvalitními nabídkami standardních i netypických zájezdů po celém světě. Jejich ceny však mohou klesnout až o několik desítek procent, i když nabízí stejné zážitky jako letní dovolené. „Se začátkem září a koncem prázdnin výrazně klesá hodnota pobytů. Oproti zájezdům s termínem v hlavní sezóně, tedy od června do srpna, jsou ceny zhruba o 30 % nižší,“ uvádí Michal Tůma, marketingový ředitel společnosti Invia.cz, která je jedničkou českého trhu v oblasti prodeje zájezdů přes internet. „Příjemnou týdenní dovolenou u Středozemního moře, například na Turecké riviéře, je možné v září pořídit za 9 000 Kč i s letenkou a all inclusive službami,“ dodal Tůma.

Stále letní teploty a vyhřáté moře

Mnohé cílové země se mohou pochlubit tím, že i po ukončení hlavní turistické sezóny se jejich teploty stále drží na příjemných 25 °C až 30 °C. Navíc moře je v září či říjnu stále vyhřáté a teplé na rozdíl od jarních měsíců. Pokud zvolíte například Řecko, zdejší odpolední maximální teploty ve stínu se v září drží až kolem 35 °C. Také teplota moře patří stále mezi nejvyšší, voda má kolem 27 °C. Mezi podobné destinace se pak řadí i Itálie, Sicílie či Sardinie s teplotou vody okolo 25 °C. Kdo chce zažít ještě přece jenom tropické a vysoké teploty nad 40 °C, jeho dovolenkové plány by měly směřovat do Egypta nebo Tuniska. Například v Egyptě totiž nastává konec sezóny až na konci listopadu.

Pohoda a odpočinek bez zástupů

V září očekávejte především pohodu a odpočinek po náročné sezóně. Jednotlivé destinace stále ještě stoprocentně žijí, avšak hlavní nápor turistů příjemně ustává. Vzhledem k dovolenkovému boomu nabízí zářijová dovolená více prostoru jak na plážích, tak i v restauracích, barech a hotelích. Rovněž místní obyvatelé si měsíc září vychutnávají bez zbytečného stresu a spěchu. Potraviny i další zboží, jako například textilie, keramika nebo klasické upomínkové předměty jdou s cenou dolů, přitom výběr zůstává stále stejný. Pokud navíc plánujete výlety v podobě míst a destinací, jež se řadí mezi ty nejpopulárnější, zajisté se rádi vyhnete dlouhým frontám a čekání na vstupenky či prohlídky.

Ideální doba na poznávání

S příchodem podzimu začíná sezóna výletů a poznávání, na které je v létě příliš horko. Trvale oblíbené jsou takzvané eurovíkendy, čeští turisté se za velice výhodné ceny rádi podívají nejčastěji do Paříže, Říma, Barcelony, Amsterdamu, Londýna a Benátek. Pokud jste si přes léto našetřili pár tisíc navíc, můžete okusit i podzimní exotiku a vyrazit například na Kanárské ostrovy, do Turecka nebo Maroka. Právě tyto země skýtají množství zajímavých historických památek, jejichž návštěva ve vysokých letních teplotách je často nepříjemné utrpení.

Skvělé podmínky pro nevšední zážitky

Začátek podzimu nabízí výborné podmínky pro aktivní dovolenou. Lépe se sportuje a častější větry ocení milovníci surfování, kiteboardingu či třeba jachtingu. „Ideálními místy pro netradiční sporty jsou například Kanárské ostrovy nebo Tunisko. Rájem windsurfingu je však také řecký ostrov Lefkáda. Pláž ve Vassiliki je jedním z deseti nejlepších windsurfařských terénů na světě a třetí nejlepší v Evropě,“ uvádí Michal Tůma z cestovní agentury Invia.cz, která pobyty na vyhledávaná sportovní místa běžně zprostředkovává. K nalezení je na Lefkádě i spousta windsurfařských škol pro začátečníky, tříhodinová základní výuka s plnou výbavou vyjde zájemce na 1370 Kč.

Tags | ,

Komentovat článek

Astoreo auto - moto baterie bylinky CBA cestovní pojištění cestování dm dm drogerie dm drogerie markt e-shopy ekologie elektronika ENBRA energie finance Gruzie hubnutí informační technologie investice IT léto nemovitosti obchod obuv pneumatiky pojištění povinné ručení počítače připojištění rady recyklace REMA REMA Systém sport stavebnictví tipy TopGis vitamíny volný čas víno zdraví úspory Česko-gruzínská smíšená obchodní komora životní prostředí

Archiv